آمازون از وال‌مارت بزرگتر شد !

آمازون گزارش مالی سه‌ماهه دوم خود را منتشر کرد. بر اساس اعداد ثبت‌شده، بزرگ‌ترین وبسایت خرده‌فروشی آمریکا توانسته از پیشبینی‌های وال استریت فراتر رود. این موفقیت، رشد خارق العاده ۱۸ درصدی ارزش سهمش را در پی داشت.

آمازون (Amazon) در سه‌ماهه دوم سال ۲۳٫۱۸ میلیارد دلار درآمد داشته که بیش از پیشبینی ۲۲٫۳۹ میلیارد دلار تحلیلگران بوده است. درآمد آمازون نسبت به سه‌ماهه مشابه سال قبل ۲۰ درصد رشد نشان می‌دهد.

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2015/07/amazon.jpg
سود خالص این شرکت نیز ۹۲ میلیون دلار بوده، در حالی که در مدت مشابه سال قبل ضرری ۱۲۶ میلیون دلاری را ثبت کرده بود.

تحلیلگران انتظار ضرر را به جای سود داشتند و اعلام سود از سوی آمازون باعث غافلگیری بورس و در نتیجه رشد ارزش سهام این شرکت شد. رشد ۱۸ درصدی ارزش سهام آمازون، به قیمت ۵۶۷ دلاری هر سهم منتهی شد و ارزش آمازون را به ۲۶۴ میلیارد دلار رساند. با این رکورد، حالا آمازون از وال‌مارت ۲۳۳٫۵ میلیارد دلاری نیز بزرگ‌تر است.

عامل اصلی این سودآوری، سرویس ابری آمازون (Amazon) موسوم به AWS و فروشگاه Third-Party آن بوده است.

AWS توانسته با فروشی ۱٫۸ میلیارد دلاری، رشدی ۸۱ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته باشد. این کسب و کار سودی ۳۹۱ میلیون دلاری داشته که نسبت به سه‌ماهه دوم سال ۲۰۱۴ با ۷۷ میلیون دلار سود، پیشرفت چشمگیری به شمار می‌رود.

AWS حالا کسب و کاری سودآور است و ارزشی ۷٫۲ میلیارد دلاری دارد.

میزان فروش کالای آمازون در سراسر دنیا رشدی ۳ درصدی نسبت به سال قبل داشته، اما فروش آمریکای شمالی با رشدی ۲۶ درصدی سود خوبی را نصیب آمازون (Amazon) کرده است.

تاریخ انتشار خبر : ۲ مرداد ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰