آیفون ۶ اس اپل با مشکل خاموش شدن ناگهانی و مکرر روبه‌رو است

به نظر می‌رسد که برخی از کاربران آیفون ۶ اس اپل با مشکل فنی جدیدی رو به رو شده‌اند. بر اساس اطلاعاتی که به تازگی منتشر شده، برخی از کاربران آیفون ۶ اس اپل مدعی هستند که پس از به روز رسانی سیستم عامل دستگاه خود به آی او اس ۹ مکررا با مسئله‌ی خاموش شدن ناگهانی آیفون‌هایشان مواجه می‌شوند. هم اکنون گزارش‌های مشابه در صفحات و فروم‌های بسیار متعددی منتشر شده که گلایه‌های کاربران آیفون‌ ۶ اس اپل حتی به فروم رسمی شرکت اپل نیز راه یافته است.

کاربرانی که این این مشکل فنی رنج می‌برند مدعی هستند که آیفون آن‌ها حتی در شرایطی که باتری دستگاه کاملا شارژ باشد نیز به طور ناگهانی خاموش می‌شود. برخی دیگر می‌گویند که پیش از خاموش شدن دستگاه، دکمه‌ی Home آن به شکل محسوسی داغ می‌شود. در این بین علاوه بر کاربرانی که از آیفون ۶ اس و آیفون ۶ اس پلاس اپل استفاده می‌کنند، چند گزارش دیگر از سوی کاربران آیفون ۵ اس اپل با موضوع مشابه نیز منتشر شده است. از اینرو به وضوح مشخص است که مشکل فنی ایجاد شده مربوط به نسخه‌ی جدید سیستم عامل آی او اس اپل است. در این بسیاری از کاربران مدعی هستند که با به روز رسانی سیستم عامل آیفون خود به آی او اس ۹٫۰٫۲ با این مشکلات جدید مواجه شده‌اند.

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2015/09/apple-iphone-6s-01.jpg

شایان ذکر است که هنوز کمپانی اپل به طور رسمی در رابطه این مشکل فنی ایجاد شده و گزارش‌های به دست آمده اظهار نظر نکرده است. به طور کلی بروز مشکلات این چنینی پس از عرضه‌ی به روز رسانی‌های مربوط به سیستم عامل‌های گوناگون موضوعی کاملا شایع به شمار می‌رود. پیش از این اپل دو به روز رسانی کوچک دیگر را برای سیستم عامل آی او اس ۹ عرضه کرده بود که مشکلات کوچک عملکردی آن را برطرف ساختند. این به روز رسانی‌ها در روز شانزدهم ماه سپتامبر ارائه شده بودند. سپس در نسخه‌ی ۹٫۰٫۱ این سیستم عامل باگ مربوط به هنگ کردن دستگاه در برخی از شرایط و به ویژه در صفحه‌ی کشویی مربوط به استفاده از به روز رسانی سیستم عامل دستگاه برطرف شد و در آی او اس ۹٫۰٫۲ اپل مشکلات امنیتی مربوط به قفل صفحه نمایش دستگاه را برطرف ساخت. حال انتظار داریم که اپل به زودی طی ارائه‌ی به روز رسانی جدیدی مشکل فنی گزارش شده از سوی کاربران مبنی بر خاموش شدن ناگهانی و مکرر دستگاه را نیز برطرف سازد.

اگرچه بروز مشکلات و باگ‌های عملکردی پس از عرضه‌ی نسخه‌های جدید سیستم عامل‌های گوناگون موضوعی شایع به شمار می‌رود، اما بروز مشکلات عملکردی متعدد منجر به ایجاد دیدی منفی در بین کاربران می‌شود. به عنوان مثال هنگامی که اپل سال گذشته سیستم عامل آی او اس ۸ را عرضه کرد، کاربرانی که از این به روز رسانی استفاده کردند با مشکلات متعددی مواجه شدند و نهایتا بروز این مشکلات متعدد عملکردی در آی او اس ۸ منجر شد که دید کاربران نسبت به این نسخه از سیستم عامل اختصاصی اپل تغییر کند و بسیاری از کاربران و کارشناسان آی او اس ۸ را نسخه‌ای ناپایدار و پراشکال محسوب نمایند. یکی از گزارشاتی که در فروم شناخته شده‌ی MacRumors.com منتشر شده بدین صورت بوده است:

“نسخه‌ی طلایی آیفون ۶ اس اپل، مجهز به سیستم عامل آی او اس ۹٫۰٫۱

صفحه‌ نمایش آیفون به طور ناگهانی سیاه می‌شود و همزمان با بروز این مشکل صدای زنگ دستگاه پخش می‌گردد. در این شرایط نمایشگر آیفون بنده کاملا سیاه است، اما صدای زنگ دستگاه همچنان ادامه دارد. در این لحظه دکمه‌ی Home آیفون بنده به شکل کاملا محسوسی داغ می‌شود. در این شرایط تنها راهی که با استفاده از آن می‌توانم آیفون خود را مجددا روشن کنم، استفاده از “هارد بوت” (فرشدن همزمان دکمه‌ی Home و Power آیفون) خواهد بود.”

در یکی دیگر از گزاراشات ارائه شده هم این چنین گفته شده است:

“این موضوع تاکنون دو مرتبه برای بنده رخ داده است. هنگامی که آیفون خود را از جیبم بیرون می‌آورم، با صفحه‌ی خاموش آن مواجه می‌شوم.

آیفون ۶ اس ۱۲۸ گیگابایتی، مجهز به سیستم عامل آی او اس ۹٫۰٫۱”

در گزاراشات ارائه شده اغلب کاربران اشاره کردند که تنها راه روشن کردن آیفون آن‌ها در این شرایط استفاده از همان قابلیت “هارد بوت” دستگاه است که برای انجام آن می‌بایست دکمه‌های Home و Power آیفون را برای چند ثانیه فشرده سازند. اگرچه احتمال می‌رود که مشکل ایجاد شده مشکلی نرم افزاری باشد، اما با این وجود احتمال وجود مشکلات سخت افزاری در طراحی آیفون ۶ اس هم چندان دور از انتظار نیست. در این بین برخی از کارشناسان مشکل ایجاد شده را با عملکرد سیستم روی یک چیپ A9 اپل ارتباط داده‌اند و مدعی هستند که احتمالا مشکل ایجاد شده یک مشکل فنی ترکیبی از عملکرد سخت افزاری و نرم افزاری آیفون ۶ اس اپل است. بدون تردید در صورت ادامه‌ی این مشکلات در آینده‌ی نزدیک با پاسخگویی شرکت اپل مواجه خواهیم شد.

تاریخ انتشار خبر : ۱۲ مهر ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰