آیفون ۶s، سه‌برابر مقاوم‌تر از آیفون ۶

سال گذشته اپل تحولی در طراحی آیفون‌های‌اش ایجاد کرد و برای اولین بار آیفون ۴٫۷ اینچی را به‌همراه یک فبلت ۵٫۵ اینچی آیفون عرضه کرد. اما در همان روز‌های ابتدایی عرضه‌ی این محصول بسیاری از کاربران با پدیده‌ی خم شدن این گوشی‌ها مواجه شدند. این نقص در طراحی، بحث و مشاجره‌های بسیاری را در اینترنت دامن زد. البته مشکل خم شدن در فروش دستگاه‌های اپل هیچ تاثیری نداشت و گزارش‌های مالی این شرکت نشان می‌دادند که اپل در بازار گوشی‌های هوشمند هنوز هم حرف اول را می زند.

بدون شک اپل از مشکل خم شدن به‌طور سطحی نمی‌گذرد و درصدد حل آن برمی‌آید. به‌همین خاطر هم برای طراحی آیفون ۶s و آیفون ۶s پلاس از آلیاژ متفاوتی از آلومینیوم استفاده کرده که از آلومینیوم فعلی مستحکم‌تر است و در مقابل فشار مقاومت بیشتری دارد؛ و البته که نسبتا گران‌تر هم هست. سری ۷۰۰۰ آلومینیومی که در آیفون ۶s به کار رفته از همان جنسی است که در اپل واچ از آن استفاده شده است.

 


 

اخیرا ویدیویی در یکی از شبکه‌های یوتیوب منتشر شده که در آن میزان مقاومت آیفون ۶s در مقابل نیروی وارد شده مورد آزمون قرار گرفته و با آیفون ۶ مقایسه شده است. این ویدیو نشان می‌دهد که آیفون ۶ با اعمال نیروی ۱۳٫۶ کیلوگرم خم می‌شود. این در حالی است که آیفون ۶s توان مقاومت در برابر نیروی ۳۶ کیلوگرم را دارد که نشان می‌دهد بدنه‌ی آیفون ۶s سه برابر مستحکم‌تر از آیفون قبلی شده است.

 

منبع : یوتیوب

تاریخ انتشار خبر : ۲۹ مرداد ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰