آیفون ۷ اپل با فناوری شارژ بی سیم از فاصله ۵ متری عرضه می شود

امروزه استفاده از فناوری‌ ها و قابلیت‌ های خلاقانه روز در محصولاتی نظیر گوشی‌ های هوشمند را باید یکی از ملزومات موفقیت گجت مورد نظر خواند ، چرا که اشباع بازار تمایل کاربران را برای خرید گوشی هوشمند جدید کاهش داده است. به نظر می‌رسد اپل نیز برای تحقق این موضوع همکاری با استارت آپ Energous را برای استفاده از فناوری WattUp در دستور کار قرار داده است.

براساس آخرین اطلاعات منتشر شده، استارت آپ Energous همکاری با شرکت اپل را برای اضافه کردن فناوری WattUp آغاز نموده است. با استفاده از این فناوری کاربران گوشی‌ های هوشمند اپل یا همان آیفون قادر خواهند بود تا گوشی خود را از فاصله‌ی ۴.۵ متری بصورت بی‌سیم شارژ کنند. این قابلیت از طریق قرار گرفتن تراشه‌ای درون گوشی هوشمند محقق می‌شود که البته این ماژول سخت‌افزاری تاثیری در اندازه گوشی هوشمند ندارد.

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2016/02/iPhone-5-wireless-wa90749C.jpg

از سوی دیگر این فناوری از یک فرستنده بهره می‌برد که می‌تواند در هر نقطه‌ای از اتاق قرار گیرد. تراشه‌ ی WattUp درون آیفون ۷ قرار گرفته و فرستنده نیز در هر نقطه‌ای از اتاق می‌تواند قرار گیرد و از این طریق شارژ گوشی هوشمند بدون نیاز به قرار گرفتن تلفن همراه روی پد خاصی صورت می‌پذیرد. در صورتی که اپل بتواند گواهی استفاده از فناوری WattUp را بصورت کامل و انحصاری در اختیار بگیرد، پس باید به این نکته اشاره کرد که علاوه بر در دست داشتن یک فناوری نوین برای جلب نظر مخاطبان، فروش ماژول‌ های فرستنده‌ی WattUp نیز برای آیفون‌ هایی که از این فناوری بهره می‌برند، منبع درآمد جدید برای کمپانی اپل خواهد بود.

کمپانی Energous سال ۲۰۱۶ یا ۲۰۱۷ را برای عرضه‌ی فناوری خود بصورت تجاری به بازار تعیین کرده است، حال آنکه در صورت عدم تحقق استفاده از این فناوری در آیفون ۷ باید در انتظار استفاده از آن در آیفون ۷ اس باشیم.

هیچ یک از دو کمپانی اپل و Energous اطلاعاتی را در مورد همکاری با یکدیگر در مورد این فناوری ارائه نکرده‌‌اند. لوئیس باسِنِس، یکی از کارشناسان حوزه‌ی فناوری است که شواهدی را در مورد همکاری اپل با انرگوس یافته است. در ابتدای سال گذشته‌ی میلادی انرگوس قراردادی را با یک کمپانی بزرگ منعقد کرده بود که بنابر شنیده‌ها یکی از پنج کمپانی بزرگ فعال در حوزه‌ی فناوری بود. باسنس به این موضوع اشاره کرده که انرگوس، همکاری با اپل را تحت عنوان یک کمپانی بی نام به جلو می‌برد. وی نام پنج کمپانی اپل، سامسونگ، اچ‌پی ، مایکروسافت و هیتاچی را به عنوان گزینه‌ های احتمالی همکاری با انرگوس در نظر گرفته بود که با نگاه به شواهد و حذف گزینه‌ های موجود، اپل را به عنوان کمپانی اصلی انتخاب کرد.

منبع : phonearena

تاریخ انتشار خبر : ۲۹ بهمن ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰