ادعای آمریکا مبنی بر حمله سایبری ایران به اکانت ایمیل اوباما

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2015/11/hack.jpg

روز چهارشنبه خبرگزاری وال استریت ژورنال مدعی شد که نیروهای انقلابی ایران در طی یک حمله سایبری قصد هک نمودن اکانت ایمیل و فضای مجازی رییس جمهور کشور آمریکا، اوباما را داشته اند.
به نقل قول از یکی از روزنامه های آمریکا، گویا اهداف این حمله سایبری افرادی بوده اند که بر روی زمینه سیاست های کشور ایران تمرکز داشته اند. براساس اظهارات این منبع آمریکایی، کارکنان دفتر امور ایرانیان، دفتر امور خاورمیانه و بعضی از روزنامه نگارها هدف این حمله سایبری شده اند.
طبق گفته این خبرگزاری، آخرین خبرهای این حمله سایبری بعد از نشست بر سر توافق بین المللی در ماه جولای که بر سر تعلیق یا لغو تحریم های اقتصادی ایران و اعتمادسازی ایران در برنامه های هسته ای، صورت گرفته است.
این منبع خبری خاطر نشان کرد که نیروهای انقلابی ایران که یکی از نیروهای نظامی قدرتمند ایرانی هستند، در این سال های اخیر بارها برنامه های هک و حمله سایبری به آمریکا را داشته است.
یک مقام ارشد دولتی در مصابه با خبرگزاری رویتر گفت: هرچند من نظری درباره این گزارش ندارم اما ما مطلع هستیم که هکرها در ایران و سایر مناطق اغلب برای به دست آوردن اطلاعات و یا برقراری ارتباط با اهدافشان دست به حمله سایبری زده اند.
نماینده ایران در سازمان ملل بیان کرده است که ایران به اشتباه به حمله سایبری متهم شده است.

 

منبع: republic

تاریخ انتشار خبر : ۱۴ آبان ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰