ارائه گوشی هوشمندی با کیفیت تصویر ۴K توسط ZTE

 

با توجه به عادی شدن صفحه‌نمایش‌های Quad HD در پرچم‌داران اندرویدی، احتمال این که شرکتی به زودی یک صفحه‌نمایش Ultra HD روی محصولاتش به کار گیرد، زیاد بود. ظاهراً شرکت ZTE قرار است این کار را انجام دهد و گوشی Star 3 این شرکت که به زودی ارائه می‌شود، اولین گوشی هوشمندی خواهد بود که چنین صفحه‌نمایشی دارد.


طبق گزارش GizmoChina، گوشی Star 3 ZTEیک صفحه‌نمایش ۵٫۵ اینچی با رزولوشن ۲۱۶۰ x ۳۸۴۰ پیکسلی دارد و تراکم پیکسل آن ۸۰۸ PPI است. در حال حاضر، شرکت شارپ یک صفحه‌نمایش ۵٫۵ اینچی با چنین رزولوشنی دارد؛ اما طبق اخبار این محصول تا سال ۲۰۱۶ به تولید انبوه نمی‌رسد. طبق این گزارش، یک شرکت چینی به نام BOE Technology که علاوه بر فناوری‌های دیگر، فناوری‌های نیمه‌رسانای صفحه‌نمایش را ساخته و به فروش می‌رساند، مسئول تولید این صفحه‌نمایش خواهد بود.

شایعاتی نیز وجود دارند که ادعا می‌کنند در این صفحه‌نمایشZTE Star 3 از یک پنل TFT با ساختار کریستالی خاص استفاده خواهد شد که باعث می‌شود مصرف انرژی کاهش یابد. پنل‌های TFT در مقایسه با صفحه‌نمایش‌های IPS که در بیشتر گوشی‌های هوشمند امروزی وجود دارد، به دلیل زاویه دید ضعیف موردانتقاد قرار دارند. حالا باید ببینیم گوشی Star 3 چه عملکردی خواهد داشت.

وب‌سایت Android Authority بدون در نظر گرفتن احتمال به‌کارگیری چنین صفحه‌نمایشی در گوشی Star 3، این سؤال را مطرح می‌کند که آیا کاربران واقعاً متوجه تغییر کیفیت Quad HD به Ultra HD خواهند شد؟ مطمئناً شناسایی این تفاوت روی تلویزیون‌ها راحت‌تر است؛ اما بسیاری از افراد متوجه این تفاوت در گوشی‌های هوشمند نمی‌شوند.

حتی اگر این موضوع درست باشد، نوآوری‌های حوزه صفحه‌نمایش توسط شرکت‌های چینی آغاز شده و ادامه دارد و گوشی‌های Oppo Find 5 و Oppo Find 7 اولین گوشی‌های هوشمندی هستند با صفحه‌نمایش‌های ۱۰۸۰ پیکسلی و Quad HD ارائه شدند. با این حال، مثل همیشه نباید شایعات را جدی بگیرید و تنها شرکت ZTE می‌تواند این خبر را تأیید یا تکذیب کند. البته این شرکت هنوز زمان ارائه گوشی Star 3 را اعلام نکرده است.

 

تاریخ انتشار خبر : ۲۱ خرداد ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰