اسنپ‌دراگون ۸۲۰ در گلکسی S7

چند هفته پیش شایعه‌ای در خبرگزاری‌ها منتشر شده بود که احتمالا سامسونگ برای گلکسی S7 سال آینده از چیپست «اسنپ دراگون ۸۲۰» (Qualcomm Snapdragon 820) استفاده خواهد کرد و حالا هم خبر جدیدی منتشر شده که این احتمال را تایید می‌کند.
براساس اخبار منتشر شده در یک نشریه‌ی کره‌ای، سامسونگ در حال حاضر آزمایش‌های فراوانی روی اسنپ‌دراگون ۸۲۰ انجام می‌دهد. نتایج آن آزمایش‌ها در تصمیم سامسونگ برای استفاده از چیپست اسنپ‌دارگون ۸۲۰ در گلکسی S7 تاثیرگذار خواهد بود.
 
Samsung Galaxy S6 Edge Plus-15
 
در حال حاضر به نظر می‌رسد که اوضاع به خوبی پیش می‌رود؛ این بدین معنی است که گوشی رده‌بالای بعدی سامسونگ برای چیپست‌اش دو گزینه خواهد داشت که هر یک از آنها در بازارهای خاصی ارایه می‌شوند. امسال سامسونگ در گوشی گلکسی S6 از چیپست «اگزینوس» (Exynos) استفاده کرد؛ چیپستی که ساخته‌‌ی خود این شرکت بود. علت این تصمیم سامسونگ احتمالا به دلیل عملکرد بالای اگزینوس ۷۴۲۰ بود. اما دلیل دیگر آن هم می‌تواند داغ شدن بیش از حد اسنپ دارگون ۸۱۰ باشد که در گوشی‌های HTC و شیائومی مشکل ایجاد کرده بود. 
گفته می‌شود نسل بعدی این چیپست، یعنی اسنپ‌دراگون ۸۲۰ در این زمینه کاملا متفاوت عمل می‌کند، بنابراین ممکن است دوباره چیپست اسنپ‌دراگون کوالکام در دستگاه‌ رده‌بالای بعدی سامسونگ دیده شود.
 
منبع : GSMarena

تاریخ انتشار خبر : ۳ شهریور ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰