اندروید ۶ معرفی شد : Marshmallow

مدتی پیش شرکت گوگل ویدیویی را منتشر کرده بود که در آن به این موضوع اشاره شده بود که تا چند روز دیگر نام نهایی سیستم‌عامل اندروید M را منتشر می‌کند. درحالی که انتظار نداشتیم اندروید M یک آپدیت بسیار بزرگ برای این سیستم‌عامل باشد، گوگل اعلام کرد که اندروید M همان اندروید ۶ خواهد بود. همچنین گوگل اعلام کرده که اندروید ۶ با نام مارشمالو (Marshmallow) شناخته می‌شود.

 

سیستم‌عامل اندروید M در مراسم گوگل Google I/O امسال معرفی شد و انتظار می‌رود که در پاییز امسال همزمان با عرضه گوشی‌های نکسوس جدید از سوی هوآوی و ال‌جی منتشر شود. شرکت گوگل SDK این سیستم‌عامل را مدتی دیگر در اختیار توسعه‌دهندگان قرا خواهد داد. همچنین آخرین نسخه پیش‌نمایش آن هم امروز منتشر شده است.

از ویژگی‌های اندروید ۶ می‌توان به زمان بیشتر حالت آماده به‌کار (Standby) گوشی اشاره کرد. با اندروید ۶ گوشی شما دوبرابر بیشتر در زمان آماده به‌کار باقی می‌ماند. در این سیستم‌عامل مصرف باتری بسیار کم شده است. همچنین دسترسی‌های جدیدی برای اندروید ۶ در نظر گرفته شده که باعث می‌شوند، کاربران راحت‌تر برنامه‌های خودشان را به‌روز رسانی کنند. قابلیت سنسور تشخیص اثر انگشت هم از دیگر ویژگی‌های این سیستم‌عامل به‌حساب می‌آید.

 

You can install the Android L Beta using these directions.

 

 

تاریخ انتشار خبر : ۲۷ مرداد ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰