ایده جدید گوگل و فیس بوک :راه اندازی فروشگاه در صفحات

فیس‌بوک و گوگل تصمیم گرفته‌اند مثل توییتر، با همکاری شرکت‌های مختلف اقدام به فروش محصولات در صفحات‌شان کنند

شبکه‌ی اجتماعی توییتر، چند وقت پیش اقدام به راه‌اندازی مستقیم فروشگاه‌های مختلف در صفحات‌اش کرد. طوری که حساب کاربری فروشگاه‌ها، می‌توانند به‌طور مستقیم صفحه‌ی توییترشان را تبدیل به یک فروشگاه آنلاین کنند.
 
http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2015/07/Google-Shopping-Paid.jpg
 
گوگل هم اخیرا خبر از افزودن امکان خرید مستقیم از نتایج جستجو را داده است. این شرکت گفته که می‌خواهد تا چند هفته‌ی آینده، لینک جدیدی به صفحات جستجوی موبایل اضافه کند که توسط آن، کاربران می‌توانند محصولی که تبلیغ شده است را مستقیما خریداری کنند. خرید از گوگل قرار است بسیار ساده باشد، چون اطلاعات خرید کاربرهای این شرکت در سرورهای گوگل ذخیره شده است و آن‌ها فقط باید گزینه‌ی «خرید» را انتخاب کنند و وارد صفحه‌ی خرید گوگل شوند.
گوگل هم‌چنین قرار است با شرکت‌های فروش دیگر همکاری کند و کاربران را توسط لینک‌های تبلیغاتی، مستقیما به صفحات محصول مشخصی که می‌خواهند بفرستد.
به غیر از گوگل، فیس‌بوک هم می‌خواهد وارد این تجارت شود و درآمد بیشتری را نصیب خود کند. فیس‌بوک یک سالی است که از طریق تبلیغات‌اش، کاربران خود را به فروشگاه‌های خرید می‌فرستد، اما تصمیم گرفته که مثل توییتر و گوگل، خودش دست به کار شود و سرویس‌های خرید و فروش راه بیاندازد.
فعلا از برنامه‌های فیس‌بوک درباره‌ی این سیستم خرید و فروش جدید اطلاعاتی در دسترس نیست، اما اینطور که به نظر می‌رسد، این شرکت می‌خواهد مثل توییتر صفحات شرکت‌های مختلف را تبدیل به فروشگاه و مثل گوگل هم خودش خرید و فروش را کنترل کند.

تاریخ انتشار خبر : ۲۵ تیر ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰