بازی من کجا Save می شود؟

وقتی بازی می‌کنید، پس از پیشروی در بازی، اطلاعاتی روی هارددیسک ذخیره می‌شود تا به شما امکان دهد دوباره بازی را از نقطه‌ای که به آن رسیده‌اید، ادامه دهید. در اصطلاح به این عمل Save کردن و به اطلاعاتی که روی هارددیسک ذخیره می‌شود Save Data گفته می‌شود. بازی‌های گوناگون، روش‌های گوناگونی برای Save کردن دارند. گاهی هر یک از بازی‌ها یک یا چند فایل با پسوند منحصر‌ به خود ایجاد و در آدرس خاصی ذخیره می‌کنند. اگر بخواهید از Save Data یک نسخه پشتیبان درست کنید، باید با روش ذخیره سازی بازی خود آشنا باشید. معمولا هنگامی که قصد دارید سیستم‌عامل را تعویض کنید یا بازی را به طور موقت از رایانه خود پاک کنید، ممکن است به Save Data نیاز پیدا کنید. علاوه بر این شاید بخواهید این اطلاعات را به رایانه دیگری منتقل کرده یا در اختیار شخص دیگری قرار دهید.

بر اساس استاندارد مایکروسافت، Game Save Data باید در پوشه اسناد شخصی همان کاربری ذخیره شود که در حال اجرای بازی است.

با دنبال کردن مسیر C:\Users\UserName\Documents\My Documents در ویندوز ۷ و ۸ می‌توانید محل ذخیره استاندارد بازی‌ها را مشاهده کنید، البته با فرض این‌که شما محل پیش فرض پوشه Documents را تغییر نداده باشید. با وارد کردن عبارت %homepath% در نوار آدرس Windows Explorer نیز می‌توانید این مسیر را به سادگی مشاهده نمایید اما واقعیت این است که همه بازی‌ها از این روش استاندارد برای ذخیره سازی استفاده نمی‌کنند. این جاست که نرم‌افزاری مانند GameSave Manager خیلی به کار می‌آید.

GameSave Manager نرم‌افزاری برای مدیریت ذخیره داده ها ( Save Data ) است. این نرم‌افزار قادر است بیشتر بازی‌های روز را که روی رایانه شما نصب شده، شناسایی کرده و Game Save Data مربوط به آن‌ها را استخراج نماید. این نرم‌افزار می‌داند برای یافتن این اطلاعات باید دقیقا در چه مسیر‌هایی جست‌وجو کرده و چه فایل‌هایی را بررسی نماید، علاوه بر این‌که می‌تواند فایل‌های Save Data را به طور خودکار در یک FTP یا یک حساب DropBox آپلود کند. رایانه مقصد که این فایل‌ها را دریافت خواهد کرد، با استفاده از همین نرم‌افزار قادر به بازیابی Save Data است، بدون این که کاربر دقیقا بداند این فایل‌ها باید کجا قرار گیرند. البته باید دقت داشته باشید که گاهی اوقات استفاده از Save Data جدید باعث از بین رفتن اطلاعات قبلی می‌شود.

منبع : بایت انتشار۱۹۰۳۶

 

تاریخ انتشار خبر : ۱۸ مرداد ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰