بازی کلش اف کلنز و سودهای میلیاردی

 

 بازی کلش اف کلنز این روز ها به یکی از محبوب ترین و همه گیر ترین بازی های جهان و کشور ما تبدیل شده است و حالا شرکت فنلاندی سازنده این بازی ، سوپر سل اعلام کرده که فروش و سود این شرکت در سال ۲۰۱۴ نسبت به سال گذشته به ترتیب سه و دو برابر شده است.

http://digibyte.ir/wp-content/uploads/2015/06/Clash-of-Clans-620x330.jpg

سوپرسل که بخش عمده آن را  سافت‌بنک (SoftBank) ژاپن در اختیار دارد، اعلام کرده که سود عملیاتی‌اش در سال ۲۰۱۴ به ۵۱۵ میلیون یورو (معادل ۵۶۴ میلیون دلار) رسیده که رشدی قابل‌توجه نسبت به ۲۴۳ میلیون یورو سال ۲۰۱۳ است. مجموع درآمدهای آن هم از ۵۱۹ میلیون یورو به ۱٫۵۴۵ میلیارد یورو افزایش پیدا کرده است.

http://digibyte.ir/wp-content/uploads/2015/06/Clash-of-Clans-1-620x620.jpg

(I. Paananen) مدیرعامل این شرکت در اطلاعیه ای دلیل این رشد را  افزایش کاربران بازی‌های مشهور این شرکت اعلام کرده است. 

تصمیم برای تولید یک بازی جدید و موفق بسیار دشوار است و این شرکت تنها در سال گذشته چهار بازی جدید را پس از تست‌های اولیه کنار گذاشت. سوپرسل تنها در بازی کلش اف کلنز متوقف نشده و بازی‌های مشهوری چون «هی دی» (Hay Day) و «بوم بیچ» (Boom Beach) را به جهانیان معرفی کرده است.

شرکت سوپرسل در سال ۲۰۱۰ تأسیس  و اولین بازی خود را یک سال بعد به بازار معرفی کرد. سپس در سال ۲۰۱۳ شرکت ارتباطاتی سافت‌بنک ژاپن ۵۱ درصد آن را به ارزش ۱٫۵ میلیارد دلار خریداری کرد.موفق‌ترین بازی این شرکت یعنی کلش اف کلنز در سال ۲۰۱۲ معرفی شد و به سرعت صدر جداول دانلود فروشگاه‌های آنلاین را در اختیار گرفت. بازی‌های سوپرسل رایگان هستند، اما درآمدهای آن از طریق سیستم فروش درون‌برنامه‌ای بدست می‌آید.

 

تاریخ انتشار خبر : ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰