با قابلیت جدید گوگل از اطلاعات شخصی خود در اینترنت محافظت کنید

کنترل میزان اشتراک گذاری اطلاعات شخصی تان در اینترنت در دست خود شما می باشد. اگر شما صاحب یک اکانت گوگل هستید، راه جدیدی وجود دارد که از طریق آن شما می توانید میزان دسترسی مردم به اطلاعات خود رو بر روی اکانت گوگل تان کنترل کنید. اگرچه گوگل در مورد این قابلیت تاکنون توضیحی نداده است و بطور عجیبی در مورد معرفی این صفحه از تنظیمات شخصی سکوت کرده است!!!

صفحه شخصی جدید شما در گوگل که بعنوان Google About Me شناخته می شود، به نیت شفاف سازی بیشتر تنظیمات حریم شخصی کاربر تعبیه شده است. اگر شما به این صفحه در زمانی که به اکانت گوگل تان لاگین شده اید سر بزنید، اطلاعاتی از خود از قبیل عکس کاربری و برخی اطلاعات پایه در خصوص تحصیلات و اینکه کجا زندگی و کار می کنید و چندی از اطلاعات دیگر را خواهید دید.

شما می توانید این اطلاعات را در این صفحه ویرایش یا بطور کلی همه را پاک کنید. هم چنین در پایین صفحه گزینه ای را خواهید دید که از طریق آن می توانید افرادی که قابلیت دسترسی و دیدن اطلاعات شما را دارند محدود کنید.

 

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2015/11/screenshot-544.pngصفحه شخصی About Me که گوگل از افراد دارد به نوعی یک گنجینه بزرگ از اطلاعات شخصی کاربران بسیاری می باشد هرچند گوگل اجازه کنترل و ویرایش این صفحه را به کاربرانش می دهد. گوگل اظهار دارد که اطلاعاتی که شما به اکانت گوگل خود کم یا اضافه می کنید، تاثیر بر بسیاری از سرویس ها و خدمات آنلاین گوگل از قبیل Google plus، Hangouts، Gmail، Inbox، Play، Drive و YouTube خواهد داشت.

امیدواریم معرفی این صفحه به کاربران گوگل کمک کند تا کنترل بهتری در خصوص اطلاعات شخصی خود داشته باشند.

تاریخ انتشار خبر : ۲۲ آبان ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰