تجربه سرعت فوق العاده بالا با محصول SSD 950 PRO سامسونگ

کمپانی سامسونگ درایو ۹۵۰ PRO خود را معرفی نمود. این محصول اولین SSD می باشد که از تکنولوژی NAND عمودی در دیوایس M.2 PCI Express استفاده کرده است. همانطور که انتظار می رفت، نتیجه سرعت بسیار بالایی به ارمغان می آورد. مدل ۵۱۲ گیگابایت، که ۳۵۰ دلار قیمت دارد، می تواند با سرعت ۲٫۵GB/s اطلاعات را بخواند و با سرعت ۱٫۵GB/s اطلاعات را ثبت کند. این محصول جدید براحتی محصول قبلی همین کمپانی را که SM951 SSD می باشد، شکست می دهد.

 

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2015/09/950-Pro.jpg

این محصول اولین درایو اصلی سامسونگ می باشد که از تکنولوژی (NVMe (Non-Volatile Memory Express بهره می برد. رابطی که بطور خاص برای SSDها طراحی شده است که به آنها کمک می کند در حالی که انرژی کمتری مصرف می کنند، دوام بیشتری بیاورند.

به دلایل گفته شده، مدل ۵۱۲ این محصول برای نوشتن ۴۰۰ ترابایت گارانتی شده است. برخلاف اینکه سامسونگ چیپ ۴۸-layer خود را اخیرا معرفی نمود، این محصول هم چنان از نسل دو ۳۲Layer V-NAND سامسونگ بهره می برد.

محصول ۹۵۰ Pro در اصل همان راه و رویه محصول SATA-interface 850 Pro را در پیش گرفته است، ولی با ۴ برابر سرعت read و سه برابر سرعت write بیشتر، ۸۵۰ Pro را به خاک نشانده است.

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2015/09/samsung-ssd-950-pro-m2-x4-2015-09-22-011.jpg

این کمپانی از محصول جدیدش چنین یاد می کند: ” ایده آل برای حرفه ای هایی که عملکرد بسیار عالی، پهنا باند بالا و لتنسی پایین تر برای PC ها سطح بالا یا لپتاپ های خود می خواهند. “

هم چنین این محصول می تواند تا ۲۰G ارتعاشات و ۱۵۰۰G شوک فیزیکی را تحمل کنند، و این امکان را می دهد تا از این محصول در سیستم هایی که در شرایط زیاد مساعدی کار نمی کنند، استفاده شود.

این محصول در ماه آینده و به قیمت های ۲۰۰ دلار (مدل ۲۵۶ گیگابایتی) و ۳۵۰ دلار (مدل ۵۱۲ گیگابایتی) عرضه خواهند شد.

منبع : www.engadget

تاریخ انتشار خبر : ۱ مهر ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰