تحویل کالا با استفاده از پهبادها تا سال ۲۰۱۷ به دست گوگل امکان پذیر می شود

این روزها در اخبار بسیاری نام پهباد ها یا همان Drone ها به چشم می خورد و این فناوری توانسته است خیلی زود خود را به معروفیت برساند. دلیل این معروفیت می تواند کاربردهای بسیار زیاد این فناوری باشد. هر روزه شرکت ها و کمپانی های زیادی در صدد پیدا کردن کاربرد دیگری برای این فناوری هستند بلکه بتوانند از آن در زمینه های دیگر بهره برداری کنند.

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2015/11/%D9%BE%D9%87%D8%A8%D8%A7%D8%AF.jpeg

کمپانی گوگل که امروزه یکی از بزرگترین ایده پردازان حوزه فناوری می باشد، ایده جدیدی در خصوص استفاده از پهبادها دارد و آن هم بهره گیری از پهباد ها در سیستم تحویل کالا تا سال ۲۰۱۷ می باشد.

سرپرست این پروژه David Vos می گوید که در حال حاضر سیر و مسائل قانونی این پروژه در حال بررسی می باشد از آنجایی پرواز این پهبادها در ارتفاع پایین نیازمند یک سری قوانین و کسب اجازه های قانونی خاص خود را دارد. گوگل قصد دارد تغییر بزرگی در حوزه تحویل کالا تا چند سال آتی ایجاد کند و نیروی انسانی و عبور و مرور زمینی را در خصوص جابجایی اقلام حذف کند و بجای آن از پهپادها برای انتقال اجناس بهره ببرد.

بر اساس اظهارات David Vos کمپانی گوگل در حال حاضر در این زمینه با شرکت ها و سازمان های دیگری از قبیل FAA، UAV در حال همکاری می باشد و چنین می گوید که تا چند ماه آینده پیشرفت بسیار خوبی در این زمینه شاهد خواهیم بود. وی موفقیت این پروژه را در حمایت و کمک شایان دیگر سازمان ها نیز می بیند.

با توجه به اینکه این نحوه بهره گیری از پهباد ها بسیار آینده روشنی دارد و می تواند برای بسیاری از کمپانی ها سودآور باشد، پس صرفا نباید توقع داشت که فقط گوگل در فکر استفاده از این فناوری باشد. گفته می شود کمپانی آمازون نیز در پی تحقیقات و پژوهش در خصوص استفاده از پهباد ها به جهت ارسال کالاهایش می باشد.

منبع: ubergizmo

تاریخ انتشار خبر : ۱۲ آبان ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰