تصویری در تاریکی مطلق با دوربین کانن

کانن دوربین جدیدی به نام ME-20F-SH را به بازار عرضه کرده و آن را اولین دوربین کانن دانسته که بیشینه حساسیت آن ۴ میلیون است. با وجود این حساسیت می‌توان گفت که این دوربین قادر است در تاریک‌ترین محیط‌ها نیز به ثبت تصویر بپردازد. این دوربین قادر است در چنین محیط‌هایی تصاویری را ثبت کند که چشم انسان قادر به دیدن آن‌ها نیست.

http://hdvietnam.com/diendan/attachment.php?attachmentid=196392&d=1438266809

 

کانن به این موضوع اشاره کرده که می‌توان این دوربین را در کاربردهایی نظیر ثبت فیلم‌های سینمایی، مستندهای حیات وحش و کاربردهای امنیتی مورد استفاده قرار داد. سنسور ۳۵ میلی‌متری فول فریم CMOS مورد استفاده در این دوربین در سال ۲۰۱۳ معرفی شد و در آن زمان نیز به خاطر ویژگی‌های خارق‌العاده‌اش در ثبت تصاویر در محیط‌های کم نور تحسین بسیاری را به خود جلب کرده است.

http://www.informedsauce.com/wp-content/uploads/2015/07/canon-ME20F-SH-777x437.jpg

راز عملکرد فوق‌العاده آن در اندازه پیکسل‌های سنسور است. براساس اطلاعات ارائه شده اندازه هر پیکسل ۵٫۵ برابر بزرگ‌تر از اندازه پیکسل‌ها در دوربین‌ها با لنز‌های قابل تعویض است. کانن دوربین مورد نظر را از دسامبر سال جاری میلادی روانه بازار خواهد کرد. این دوربین با توجه به ویژگی‌هایش چندان نیز ارزان نیست. برچسب قیمت این دوربین ۳۰۰۰۰ دلار است.

منبع : بایت انتشار۱۹۰۳۶

 

تاریخ انتشار خبر : ۱۸ مرداد ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰