تلاش اینتل و مایکروسافت برای رفع مشکل باطری در ویندوز ۱۰

 
شرکت اینتل (Intel) تایید کرده است که با مایکروسافت سخت مشغول کار هستند تا این ایراد را که منجر به کم شدن عمر باتری می‌شود، پیش از انتشار رسمی سیستم عامل جدید رفع کنند.
 
در بیانیه‌ای از سوی اینتل آمده که: “ما در حال حاضر مشغول کار روی بهینه‌سازی‌های فنی هستیم. تاکنون شاهد تاثیراتی بسیار جزئی بر عمر باتری بودیم، اما ماکسیموم میزان کاهش عمر باتری کمتر از ۱۰ درصد بوده است. این را بدانید که ما انتظار داریم وقتی که درایورهای ویندوز ۱۰ به‌روزرسانی و منتشر می‌شوند، عمر باتری در سیستم‌های ویندوز ۱۰ مشابه ویندوز ۸٫۱ باشد.” 
وجود ایرادها در اولین روز هر نسخه‌ای از سیستم عامل اصلا چیز جدیدی نیست و سیستم عاملی در سطح و عظمت ویندوز ۱۰ به اندازه‌ی کافی ایراد و اختلال به همراه خود خواهد داشت تا مایکروسافت در همان روزهای اول یک به‌روزرسانی منتشر کند.
تا جایی که به عمر باتری مربوط می‌شود، باید اشاره کنیم که برخی از سازندگان قطعات و تجهیزات کامپیوترهای شخصی هشدار داده‌اند که روشن کردن کورتانا تاثیر زیادی بر کاهش عمر باتری خواهد داشت و «هی کورتانا» (Hey Cortana) میزان مصرف پردازنده را تا ۶ درصد افزایش خواهد داد.
 

تاریخ انتشار خبر : ۳ مرداد ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰