در بازار تلفن همراه اپل موفق تر است یا سامسونگ ؟

در بازار تلفن های هوشمند کمپانی اپل موفق تر است یا کمپانی سامسونگ؟

براساس گزارشات اعلام شده در سال ۲۰۱۵، بالاخره کمپانی سامسونگ بعد از دو سال رکود روند سعودی خود را در پیش گرفت. این کمپانی امسال رشد بسیار خوبی داشته است و آمارها نیز آن را تایید می کنند. مسئولین سامسونگ این رشد بسیار عالی را در خصوص افزایش درخواست برای گوشی های هوشمند گلکسی نوت ۵ و اس ۶ اج می دانند.

گوشی های نامبرده در طی هر گونه نقد و بررسی به صورت جهانی، بسیار مورد ستایش قرار گرفتند که می توان یکی از دلایل فروش خوب این محصولات را به همین دلیل دانست. با توجه به تمامی محبوبیت محصولات سامسونگ و فروش بسیار خوب، باز هم چنان بنظر می آید که اپل در حال یکه تازی می باشد.

براساس چارت ها و آمارهای بدست رسیده، قریب به ۳۰ درصد کل کارمندان کمپانی سامسونگ کار خود را از دست داده اند.

با توجه به اخبار اخیر و مصاحبه های انجام شده با Tim Cook، این طور به نظر می رسد که وی تمرکز خاصی بر روی کاربران اندروید و جلب نظر آنان به محصولات اپل دارد. گفته می شود اپل از استراتژی های جدیدی در خصوص گرفتن هر چه بیشتر سهم بازار از اندروید، استفاده می کند. هرچند این طور برداشت می شود که این استراتژی ها تا به حال بخوبی جواب داده است.

اولین عکس که یکی از مهمترین چارت ها در آن به نمایش گذاشته است، نشان از افزایش درآمد کمپانی سامسونگ در سال ۲۰۱۵ می دهد. افت شدید سامسونگ در سال ۲۰۱۴ به وضوح در این چارت به نمایش گذاشته شده است.

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2015/12/screen-shot-2015-10-30.png

در سال ۲۰۱۴، با توجه به اخبار برای همگان واضح شده بود که کمپانی اپل یک گوشی در اندازه فبلت با نام آیفون ۶ عرضه خواهد نمود. این موضوع روی میزان فروش کمپانی سامسونگ تاثیر به سزایی داشت بدین صورت که بسیاری از کاربرانی که می خواستند مدل جدید نوت یا گلکسی را بخرند، کمی دست نگاه داشتند تا ببیند آیفون جدید چطور خواهد بود و چه قابلیت هایی خواهد داشت و زمانی که آیفون ۶ عرضه شد، ضربه شدیدی به فروش محصولات سامسونگ وارد نمود.

این مطلب را به وضوح می توان در چارت پایین مشاهده نمود.

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2015/12/screen_shot_2015-10-30_at_15_22_02.png 

با توجه به چارت های ادامه، اینطور طور بنظر می رسد که فروش گوشی های سامسونگ بسیار خوب بوده است و حتی افزایش میزان ارسال نسبت به سال قبل را می توان در این چارت ها دید. کمپانی اپل با افزایش ارسال ۸٫۷ میلیون دستگاه گوشی بیشتر، نسبت به ۴٫۶ میلیون افزایش ارسال توسط سامسونگ، از جهت افزایش میزان فروش بسیار جلوتر است.

 

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2015/12/screen_shot_2015-10-30_at_14_23_04.jpgاگر به چارت های بالا دقت کنید، متوجه خواهید شد که کمپانی سامسونگ در حالی که گوشی های هوشمند بیشتری ارسال و عرضه نموده است اما سهم خود را از بازار کمی از دست داده است. هم اکنون کمپانی اپل در حال جذب مشتری های بیشتری نسبت به سامسونگ می باشد.

منبع: techinsider

تاریخ انتشار خبر : ۱۲ آذر ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰