دستکش Gest جایگزین کیبورد و موس های کلاسیک می شود

سال هاست که موس و کیبورد ها به یک استاندارد برای کامپیوترها درآمده اند و بسیاری آنها را قسمتی جدا ناپذیر از دنیای کامپیوترها می دانند اما امروز محصول Gest آماده است تا این موضوع را برای همیشه تغییر دهد و تعامل با کامپیوترها را بسیار بهبود بخشد.

محصول Gest همانند یک تسمه کوتاه می باشد که می توانید آن را به دور دست و انگشت ها متصل کنید و بدین طریق اعمال معمول را از قبیل کلیک کردن، فشار دادن، کشیدن و لمس کردن بر روی کامپیوتر شخصی، تبلت یا گوشی هوشمند خود را انجام دهید.

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2015/11/gest.jpg

این دستگاه با استفاده از شتاب سنج، ژیروسکوپ و مغناطیس سنج می تواند موقعیت انگشتان شما را بر روی صفحه تشخیص دهد. مسئله ای که بسیاری از منتقدان مورد بررسی قرار می دهند، موضوع دقت کاری این محصول می باشد. آیا این محصول می تواند دقت تایپی که کاربران با کیبورد تجربه کردن را نیز به همراه داشته باشد؟

براساس اظهارات توسعه دهندگان Gest، دقت بالای این فناوری ظرفیت و پتانسیل بسیار بالایی دارد.

زمانی که این دستگاه را روشن کنید، Gest بطور اتوماتیک از طریق بلوتوث به سیستم مورد نظر شما وصل خواهد شد. این محصول دارای LED هایی می باشد که زمانی که باتری آن کم باشد، به شما هشدار خواهد داد.

دستکش های Gest در ابتدا به منظور استفاده در محیط فتوشاپ و برای طراحان گرافیکی در نظر گرفته شد که بدین طریق این کاربران بتوانند به سادگی اعمال تغییر سایز و اصلاحات را از طریق حرکات دست انجام دهند، اما هم چنین این کمپانی قصد دارد که این محصول را نیز وارد دنیای واقعیت مجازی بکند.

زمانی که دو کنترلر این محصول متصل به دستگاه شود، شما قادر خواهید بود با Gest همانند کیبورد های معمول با حرکات انگشت تایپ کنید. این محصول هنوز در مرحله توسعه قرار دارد و قطعا آینده بسیار روشنی در پیش دارد و شاید روزی بتواند نحوه ارتباط همگان با کامپیوتر را عوض کند.

این محصول به جهت پیش سفارش به قیمت ۱۴۶ دلار بفروش می رسد و در ماه نوامبر سال آتی عرضه خواهد شد.

 

منبع: t3

تاریخ انتشار خبر : ۱۱ آبان ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰