دست یافتن به سرعت باورنکردنی نسل پنجم تلفن همراه , ۳٫۶ گیگابیت بر ثانیه!

محققانی که روی شبکه نسل پنجم تلفن همراه / ۵G کار می‌کنند به‌سرعت باورنکردنی ۳٫۶ گیگابیت بر ثانیه در محیطی بیرون از آزمایشگاه دست پیدا کردند.
 

به گزارش خبرآنلاین، کمپانی چینی هوآوی همراه با اپراتور ژاپنی NTT DoCoMo که قرارداد همکاری بسته‌اند، توانستند به‌سرعت نقل‌وانتقال ۳٫۶ گیگابیت بر ثانیه دست پیدا کنند.

محققان مذکور این کار را در باند زیر ۶ گیگاهرتز مورد آزمایش قراردادند و دیتای تعریف‌شده را با این سرعت منتقل کردند. آزمایش روی این باند بسیار مهم است چراکه می‌توان بلافاصله در محیط واقعی و بدون صرف هزینه اضافی آن را پیاده‌سازی کرد.

جالب اینجاست که رقبایی مانند نوکیا و سامسونگ که هر دو باهم روی شبکه نسل پنجم کار می‌کنند روی باند فرکانسی در حال کار هستند که نیاز به زیرساخت‌های جدید دارد و باید برای فراهم کردن ۵G به سبک سامسونگ و نوکیا هزینه زیادی  کرد اما روش هوآوی و شریک ژاپنی‌اش روی باند زیر ۶ گیگاهرتز موفقیت بزرگی است چراکه نیاز به ایجاد زیرساخت‌های جدید ندارد.

کار هوآوی-ان تی تی ازآنجایی‌که این آزمایش را بیرون از آزمایشگاه و در محیط واقعی انجام داده‌اند، تحسین‌برانگیز است.

صنایع بی‌سیم علاقه بسیاری دارند تا قبل از ۲۰۲۰ شبکه نسل پنجم را تجاری‌سازی کنند و اپراتورهایی مانند ورایزون در امریکا ادعا کرده‌اند که بخشی از شبکه نسل پنجم را تا ۲۰۱۷ راهی بازار می‌کنند.

بر اساس مستندات ITU (سازمان جهانی مخابرات) سرعت ۵G باید به ۲۰ گیگابیت بر ثانیه برسد. برای مقایسه کافی است بدانید روی شبکه نسل چهار/۴G ورایزون با گوشی موتورولا دروید توربو سرعت دانلود ۳۳ مگابیت بر ثانیه است و قطعاً با سرعت‌های ۵G می‌توان یک فیلم را در کمتر از یک دقیقه روی گوشی موبایل خود دانلود کرده و دید. فروشگاه اینترنتی دیجی بایت

ورایزون از سال قبل روی پروژه مستقل ۵G خود و با همکاری آلکاتل، سیسکو، اریکسون،نوکیا،کوآلکوم و سامسونگ کار می‌کند.

منبع:خبر آنلاین

تاریخ انتشار خبر : ۱۹ مهر ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰