راهنمای خرید پاور بانک

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2016/02/powerbank.jpg

صفحه‌ نمایش‌ های بزرگ ، پیچیدگی و کارکردهای زیاد تلفن های هوشمند و گجت‌ ها باعث مصرف زیاد باتری شده، به نحوی که افرادی که مدت زمان زیادی از گوشی و امکانات آن استفاده می‌کنند نیازمند شارژ روزانه گوشی ، تبلت و ابزارهای همراه خود هستند و برای‌ آنها بسیار آزاردهنده است که در مکان و زمانی که دسترسی به برق برای شارژ ندارند، ناگهان با مشکل از دست رفتن و تمام شدن شارژ باتری مواجه شوند.

چند سالی از عرضه دستگاه شارژ همراه یا به اصطلاح پاور بانک ها به بازار می‌گذرد، اما هنوز آنچنان در بین کاربران شناخته‌شده نیستند. شاید این موضوع به‌دلیل نداشتن اطلاعات کافی در مورد این محصول باارزش باشد. پاوربانک یا دستگاه شارژ همراه وسیله‌ای است کم‌حجم که با داشتن شارژی مشخص نیاز شما را در رابطه با کمبود باتری موبایل و ابزارهای همراه برطرف می‌کند و دارای انواع مختلفی است. این دستگاه با توجه به ظرفیتی که شما در هنگام خرید انتخاب می‌کنید، می‌تواند گوشی یا تبلت را برای چندبار متوالی شارژ کند. پاوربانک یک باتری جداگانه با ابعادی کوچک‌تر از کف دست است که روی آن یک درگاه ورودی برای شارژ کردن آن و یک درگاه خروجی برای اتصال به دستگاه‌های مختلف و شارژ آنها قرار گرفته است و به‌راحتی در جیب قرار می‌گیرد. توان پاور بانک مانند باتری گوشی‌ها بر حسب واحد میلی‌آمپر ساعت سنجیده می‌شود. این باتری‌ها معمولا به نوع آنها ۸۰ تا ۹۵ درصد کارایی دارند و بقیه انرژی آنها به گرما تبدیل می‌شود.

پاور بانک برق را در خود ذخیره میکند و آن را در موافق ضروری به گجت و یا تلفن هوشمند شما انتقال می‌دهد، در اصل پاور بانک منبع تغذیه برق می‌باشد که با صورت حیرت‌آوری مقدار لازم برق را برای شما ذخیره می‌کند. ابتدا پاور بانک را شارژ می‌کنید و برق را در آن ذخیره می‌کنید و هرگاه موبایلتان با کمبود شارژ مواجه شد آن را به پاور بانک متصل می‌نمایید.

توجه داشته باشید که هر چه تعداد پورت خروجی یا میزان جریان دهی شارژر همراه بیشتر باشد قیمت آن نیز به مراتب افزایش خواهد یافت. بعضی از پاوربانک ها به پورت هوشمند یا Smart Port مجهز شده‌اند و به‌جای استفاده از ۲ پورت با دو جریان متفاوت، دارای یک پورت هستند که نسبت ورودی جریان موردنیاز دستگاه متصل شده، جریان دهی متفاوتی دارند.

دانستن این نکته هم خالی از لطف نیست که هرچه ظرفیت پاور بانک بیشتر باشد، زمان انتظار برای شارژ شدن باتری داخلی شارژر همراه بیشتر خواهد بود. به‌عنوان آخرین نکته توصیه می‌گردد که قبل از خرید به مشخصات باتری گوشی یا تبلت و همچنین مشخصات پاور بانک و سازگاری آن‌ها دقت فرمایید.

 

تاریخ انتشار خبر : ۲۰ بهمن ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰