راهکار امنیتی فیس‌بوک برای مقابله با حملات دولت‌ها

Facebook با اضافه کردن یک لایه امنیتی جدید می‌خواهد از نفوذ حملات دولتی به کاربران این شبکه اجتماعی محافظت کند. 

چند سال پس از اینکه گوگل نیز چنین امکانی را در سرویس Gmail خود قرار داد حالا فیس‌ بوک نیز به امن‌تر کردن این سرویس رو آورده است. 

به همین منظور در هنگام مشکوک شدن فیس بوک به یک حمله به یک اکانت فیس‌بوک یک صفحه هشدار برای کاربر باز می‌شود که او را نسبت به یک حمله دولتی آگاهی می‌کند و در عین حال ازکاربر می‌خواهد که با استفاده از یک کد به موبایل او می‌فرستد دوباره به سیستم وارد شود. 

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2015/10/facebook.jpg

با این سیستم جدید جلوی ورود اشخاص دیگر به اکانت فیس‌بوک یک شخص گرفته می‌شود. اما کاربران باید این سیستم را قبلا فعال کرده باشند. در صورتی که یک درخواست ورود از سوی یک دستگاه جدید صورت بگیرد این هشدار به کاربر اعلام خواهد شد. 

آلکس استاموس مدیر امنیت فیس‌بوک می‌گوید: این نوع حملات از سوی دولت‌ها بسیار پیشرفته‌تر و خطرناک‌تر از دیگر حملات به کاربران هستند و به همین دلیل فیس‌بوک تصمیم به اجرای این سیستم هشدار و حفاظت جدید گرفته است. 

فیس‌بوک نگفته که چطور متوجه می‌شود که این نوع حملات از دیگر حملات را چگونه تشخیص می‌دهد. 

فیس‌بوک می‌گوید که ممکن است برخی از این حملات ناشی از آلوده بودن سیستم کاربران باشد به همین دلیل توصیه می‌کند که کاربرانی که این هشدار را دریافت می‌کنند نسبت به تعویض یا بهبود سیستم خود اقدام کند. 

تاریخ انتشار خبر : ۲۷ مهر ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰