راه حل اپل برای جلوگیری از شکستن صفحه نمایش آیفون

هر روز به تعداد آیفون های با صفحه نمایش شکسته اضافه می شود و این مسئله تا حد زیادی نگرانی برای کاربران این گوشی ها ایجاد کرده ولی نهایتا بنظر می رسد اپل راه حلی برای این مشکل پیدا کرده است.

با توجه به اسناد به ثبت رسیده توسط اپل، این کمپانی در حال کار بر روی ضربه گیرهایی است که بطور اتوماتیک زمانی که دستگاه تشخیص دهد در حال افتادن است، از سطح روبرویی دستگاه بیرون می زنند و از برخورد صفحه گوشی به زمین جلوگیری می کنند.

این سیستم از ۴ ضربه گیر در طرفین صفحه نمایش گوشی تشکیل می شود که از صفحه نمایش ضریف این گوشی در مقابل ضربه ها و آسیب ها محافظت می کند. البته بنظر نمی رسد که شاهد این فناوری در محصولات ۲۰۱۶ کمپانی اپل باشیم.

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2015/10/xxl_ApplePatent-01-970-80.jpg

vبا توجه به بسیاری از اسناد ثبت شده تاکنون، این فناوری تا زمانی پای به دنیای واقعیت بگذارد چند سالی طول می کشد و حتی هیچ گونه تضمین خاصی وجود ندارد این طرح و فناوری به مرحله خط تولید و استفاده در دستگاه های تولیدی برسد.

همانطور که سال پیش سند ثبت شده دیگری از کمپانی اپل دیدیم که اینطور اظهار می شد، شرکت Cupertino در حال کار بر روی یک سیستم “جهت گیری مجدد” کار می کند که باعث می شود که گوشی شما در زمانی که سقوط می کند، از طرف صفحه نمایش به زمین برخورد نکند. از آن زمان به بعد خبر خاصی در خصوص این فناوری شنیده نشده است.

 

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2015/10/xl_ApplePatent-02-650-80.jpg

اما در کل با توجه به اسناد به ثبت رسیده جدید ، مسیر حرکت این کمپانی در خصوص جلوگیری از آسیب به صفحه نمایش معلوم می باشد پس می توان اینطور قلمداد کرد که یکی از این فناوری ها را در آینده شاهد آن خواهیم بود.

منبع: t3

تاریخ انتشار خبر : ۴ آبان ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰