روسیه در سال ۲۰۲۹ قادر است انسان ها را به کره ماه بفرستد

طبق گزارش خبرگزاری آر تی، آژانس هوایی روسیه گفته است که برای ارسال انسان به کره ماه در سال ۲۰۲۹ برنامه هایی دارد. این برنامه در واقع بخشی از هدف نهایی آژانس برای ایجاد یک ایستگاه قمری می باشد. خبرها حاکی از آن اند که این گروه هم اکنون در حال ساخت فضاپیما برای مأموریت سال ۲۰۲۱ می باشند.

قرار است در سال ۲۰۲۵ این گروه یک نسخه بدون سرنشین فضاپیما را به ماه بفرستند ؛ در واقع قبل از سال ۲۰۲۹ و ارسال فضانوردان به کره ماه.

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2015/10/%D9%85%D8%A7%D9%87.jpg

خبرها حاکی از آن است که آژانس فضایی اروپا ممکن است با این پروژه فضایی همراه بشود. دو هفته پیش، خبرگزاری بی بی سی اظهار کرد که ESA در خصوص ارسال یک کاوشگر به قطب جنوبی ماه با Roscosmos رایزنی کرده اند.این مأموریت که Luna 27 نامیده شده است، یکی از اولین برنامه هایی است که نهایتا منجر به بازگشت انسان به ماه می شود.

Luna 27 در واقع قسمتی از برنامه اکتشافی Luna-Globb کشور روسیه می باشد که برای ایجاد یک پایگاه قمری تلاش های بسیاری کرده است. این برنامه اکتشافی در سال ۱۹۹۷ معرفی شد اما تاریخ شروع برنامه دائم به آینده موکول می شد.
روسیه و ESA تنها کسانی نیستند که امیدوار هستند تا افراد را به فضا ببرند. برنامه اکتشاف قمری کشور چین نیز از سال ۲۰۰۷ کلیک خورده است که موجب شده است تا تعدادی کاوشگر به مدار ماه ارسال کنند. اکتشاف اخیر چین در سال ۲۰۱۳ اتفاق افتاد که البته موفقیت آمیز هم بود. کشور چین اظهار امیدواری می کند که این پروژه روزی بتواند افراد را به کره ماه ببرد.

در این میان ناسا هنوز بر روی پروژه کره مریخ خود کار می کند. همان طور که می دانید آژانس فضایی آمریکا قصد دارد تا انسان ها را در سال ۲۰۳۰ به سیاره قرمز بفرستد. این درحالی است که ناسا هیچ برنامه ای برای بازگرداندن انسان ها برروی سطح ماه ندارد.

تاریخ انتشار خبر : ۷ آبان ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰