رونمایی از تلفن هوشمند Kyocera که با انرژی خورشیدی شارژ می‌شود .

از جذابترین محصولاتی که در نمایشگاه MWC در سال گذشته شاهد آن بودیم، تلفن هوشمند kyocera بود که با انرژی خورشیدی شارژ می‌شد. امسال باز هم شاهد طرح اولیه‌ ی دیگری از این شرکت هستیم که با بهبود نسخه پیشین خود را به کنگره‌ ی موبایل بارسلون رسانده است تا بار دیگر توجه‌ها را به خود جلب کند. 

 kyocera، نحوه قرارگیری پنل خورشیدی برای استفاده در این گوشی‌ هوشمند بود. این پنل در واقع در جایی بین صفحه‌نمایش LCD و پنل تاچ جای می‌گیرد و به همین دلیل از بیرون نمی‌توان آن را مشاهده کرد. خوشبختانه این ایده‌ ی موفق kyocera در نسخه‌ ی جدید این محصول همچنان سر جای خود قرار دارد و آن‌ ها با شراکت و همکاری شرکت فرانسوی Sunpartner Technologies که در زمینه‌ی تکنولوژی‌ های خورشیدی فعالیت می‌کنند، نسخه‌ ی جدید محصولاتشان را در نمایشگاه بارسلون به نمایش گذاشته‌اند. 

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2016/02/kyocera.jpg

این نسخه از Torque نسبت به نسل قبلی خود اندکی بزرگ‌ تر به نظر می‌رسد. Torque جدید تقریبا ۵ اینچ طول دارد و از سیستم‌عامل اندروید بهره می‌برد. نکته‌ی قابل توجه در Torque در چیزی است که درون آن قرار دارد. به گفته Sunpartner با سه دقیقه دریافت نورآفتاب شما می‌توانید یک دقیقه مکالمه کنید. این در حالی است که در مدل قبلی با ۱۰ دقیقه قرار گرفتن در مقابل اشعه و نور می‌توانستید ۲ دقیقه صحبت کنید. Kyocera همچنین یک اپلیکیشن مخصوص برای گوشی ایجاد کرده است که با کمک آن می‌ توانید از میزان نور دریافتی و خوب یا نامناسب بودن آن خبردار شوید. در زمینه‌ ی وبگردی نیز، Sunpartner ادعا می‌کند که دوام باتری دستگاه بیشتر از مدت زمان مکالمه است. هر چند صحت این ادعا تا قبل از بررسی محصول مشخص نمی‌شود، ولی می‌توان امیدوار بود که این موضوع حقیقت داشته باشد.Kyocera هنوز هیچ زمانی برای ارائه‌ ی نسخه‌ ی نهایی به بازار اعلام نکرده است و این شرکت هنوز در حال بهبود و تکمیل طرح اولیه خود است. امیدواریم هر چه زودتر شاهد نتایج نهایی از گوشی‌ هایی که با نور خورشید شارژ می‌شوند باشیم. 
منبع : engadget

تاریخ انتشار خبر : ۴ اسفند ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰