زمان پرتاب قدرتمندترین موشک جهان به فضا مشخص شد

«فالکون هوی» (Falcon Heavy) قدرتمندترین موشک جهان و دومین موشک قدرتمند تاریخ فضانوردی است. پس از تاخیرهای بسیار، قرار است که بهار سال ۲۰۱۶ به فضا پرتاب شود.
 
«لی روزن» (Lee Rosen) معاون اجرایی «اسپیس ایکس» (SpaceX) این خبر را اعلام کرد. او گفت که روز پرتاب این موشک یک روز شگفت‌انگیز خواهد بود. این شرکت قصد دارد فالکون هوی را در اواخر فروردین ماه سال دیگر پرتاب کند.
 
تا کنون خبرهای زیادی درباره پرتاپ این راکت منتشر شده بود، اما هر بار شرکت اسپیس ایکس پرتاب آن را به تاخیر می‌انداخت. این موشک، قدرمندترین موشک‌ قابل کنترل دنیاست و می‌تواند باری به وزن ۵۳ تن را به مدار زمین ببرد. قوی‌تر از این موشک، فقط موشک ساترن ۵ بود، که در دهه‌ی ۶۰ و ۷۰ میلادی برای ماموریت‌های آپولو در سفر انسان به ماه استفاده شد. شرکت اسپیس ایکس در سال ۲۰۱۳ قول داده بود که این راکت را پرتاب کند. پرتاب این راکت تا امسال به تاخیر افتاده بود. در ضمن پس از ماموریت ناموفق موشک «فالکون ۹» پرتاب فالکون هوی در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت.
 
https://cdn0.vox-cdn.com/thumbor/z_v0g-CxHJ4t7KgstA5HztBsv7c=/202x0:1701x999/800x536/cdn0.vox-cdn.com/uploads/chorus_image/image/47106052/fheavy_product_page1.0.0.jpg
 
موشک فالکون هوی از ترکیب سه راکت فالکون ۹ بوجود آمده است. شرکت اسپیس ایکس اعلام کرده که قصد دارد بعد از پرتاب این موشک، راکت‌های بوستر مرحله‌ی یک آن را بازیابی کند. اولین پرتاب این شرکت در بهار خواهد بود و اگر این پرتاب موفق باشد، پرتاب دوم در شهریور ماه انجام می‌شود. نیروی هوایی ارتش آمریکا قصد دارد ۳۷ ماهواره را به وسیله آن در مدار زمین قرار دهد.
 
 

تاریخ انتشار خبر : ۱۶ شهریور ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰