ساعت هوشمند و شناسایی اجسام توسط آن

یک فناوری جدید می‌تواند ساعت‌های هوشمند را قادر سازد تا با استفاده از قابلیت رسانا بودن الکتریکی طبیعی بدن به طور خودکار هر چیزی که کاربران لمس می‌کنند را تشخیص دهد.

محققان دانشگاه کارنگی ساعت هوشمند ی را مجهز به فناوری EM-Sense  طراحی کرده اند

این دستگاه بر پایه اصوات الکترومغناطیسی متمایزی عمل می‌کند که از آن دستگاه‌ها ساطع می‌شوند و به طور خودکار اشیا را شناسایی می‌کند.

جیراد لاپوت، دانشجوی دکتری در موسسه تعامل انسان و کامپیوتر کارنگی ملون اظهار کرد: این دستگاه می‌تواند یک ویژگی عالی برای ساعت‌های هوشمند باشد و آنها را بسیار دقیق‌تر از قبل کند.

یک ساعت هوشمند مجهز به EM-Sense نسبت به حسگر‌های رایج تلفن همراه، مانند شتاب سنج یا مانیتور نبض، درک بسیار دقیق‌تری از آنچه که کاربر انجام می‌دهد دارد.

با ایجاد پیوند بین یک ساعت هوشمند با گوشی‌های هوشمند و یا دیگر دستگاه‌های تلفن همراه می‌توان فرصت‌ها بیشتری بوجود آورد.

آلانسون سمپل، دانشمند محقق در موسسه تحقیقات دیزنی اظهار کرد: ما در حال حاضر با شناخت آن دسته از اجسامی که کاربران با آنها در ارتباط هستند قادر به بدست آوردن درک متنی بیشتری از فعالیت‌های آنها هستیم.

 

http://www.wired.com/wp-content/uploads/2015/11/emsense_dooractive-1024x576.jpg

بدن انسان برای دستگاه EM-Sense مانند یک آنتن عمل می‌کند. با تماس هر بخش از بدن با یک جسم، پرتو‌های الکترومغناطیسی متمایزی از طریق بدن به یک الکترود که به مچ دست بسته می‌شود، انتشار می‌یابد.

لوازم آشپزخانه، ابزار برقی، ترازو‌های الکترونیکی و دستگیره‌های درب که دارای قفل الکتریکی هستند در میان مواردی قرار دارند که قابل شناسایی و تشخیص هستند.

این دستگاه حتی قادر است که مدل‌های مختلف تلفن‌های همراه را از یکدیگر تشخیص دهد.

محققان این فناوری را درسمپوزیوم سالانه نرم افزار رابط کاربری و فناوری ۲۰۱۵ در شهر شارلوت کارولینای شمالی مورد بحث و بررسی قرار دادند

تاریخ انتشار خبر : ۲۷ آبان ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰