سامسونگ در IFA 2015 از صفحات OLED شفاف پرده‌برداری خواهد کرد

طبق گفته‌ی مسئولان سامسونگ این شرکت در حال آماده‌سازی معرفی صفحه‌نمایش‌های OLED شفاف در نمایشگاه IFA 2015 است. اگر این اخبار صحت داشته باشند و این نمایشگرها ارائه شوند، شاهد تحولی در صنعت نمایشگرها خواهیم بود.

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2015/09/oled-shafaf.jpg

طبق اخبار منتشر شده، سامسونگ مدت زیادی است که مشغول توسعه‌ی صفحه‌نمایش‌ شفاف است و به نظر می‌رسد بالاخره این شرکت آماده معرفی این دستگاه‌ها شده است. به احتمال زیاد در مراحل اول، مشتریان تجاری هدف سامسونگ خواهند بود و سایز این صفحه‌نمایش‌ها نیز از ۵۵ اینچ به بالا در نظر گرفته شده‌ است.

سامسونگ که نمونه اولیه این نمایشگرها را در نمایشگاه هنگ‌کنگ امسال معرفی کرده بود، از تکنولوژی Realsense اینتل در این محصولات بهره خواهد برد. این تکنولوژی کمک خواهد کرد تا با ثبت و درک محیط، نمایشگر به صورت واقعیت مجازی اقدام به نمایش محیط کند. به عنوان مثال این نمایشگرها به کمک Realsense می‌توانند شما را در لباس‌های مختلف نمایش دهند تا بتوانید به راحتی بهترین نمونه را انتخاب کنید. به گفته سامسونگ این صفحه‌های نمایش هنگام کاربرد به عنوان آینه، بهبود عملکرد ۵۰ درصدی را نسبت به سایر محصولات موجود در بازار، خواهند داشت.

در نمایشگاه IFA 2015 که در حال برگزاری است، انتظار می‌رود سامسونگ در کنفرانس خود علاوه بر صفحه نمایش‌های شفاف، از تلویزیون‌های جدید OLED نیز پرده برداری کند. این تلویزیون‌ها در سایز‌های ۵۵ و ۶۵ اینچ و با رزولوشن ۴K معرفی خواهند شد. با توجه به کاهش قیمت پنل‌های OLED طی سالیان اخیر، انتظار می‌رود قیمت‌گذاری محصولات سامسونگ نیز نسبت به نمونه‌های قبلی کاهش قیمت را تجربه کنند.

تاریخ انتشار خبر : ۱۲ شهریور ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰