سنسور تازه OmniVision تصویربرداری موبایل را یک گام به جلو می برد

پس از سونی، OmniVision دومین شرکت بزرگی است که سنسورهای به کار رفته در ماژول های دوربین موبایل را فراهم می کند. OmniVision به تازگی سنسوری را معرفی نموده که قابلیت های جالب توجهی داشته و می تواند تصویربرداری موبایل را یک گام به جلو ببرد. هر پیکسل در این سنسور ۱۳ مگاپیکسلی ۱٫۴ میکرونی بوده (مانند سنسور ۸ مگاپیکسلی آیفون ۶) و به این ترتیب ابعاد آن به سنسور ۲۰٫۷ درون اکسپریا Z3 نزدیک می شود.

سنسور تازه OmniVision تصویربرداری موبایل را یک گام به جلو می برد

می دانید که سنسور بزرگتر جذب نور بهتر در شرایط محیطی کم نور را ممکن ساخته و به ایجاد نویز کمتر به ویژه در ایزو های بالا منتهی می شود. سنسور دوربین اصلی در غالب گوشی های رده بالای فعلی پیکسل های ۱٫۱۲ میکرونی دارد و جهش به ۱٫۴ میکرون اثر ملموسی در نتیجه نهایی دارد. سنسور ۱۳ مگاپیکسلی OmniVision با ابعاد ۱/۲٫۴ اینچ، از قابلیت Phase Detection برای فوکوس خودکار و سریع استفاده نموده و از فناوری Buried Color Filter Array (مشابه فناوری ISOCELL سامسونگ) را برای جذب نور بیشتر و ساخت سنسور نازک تر سود می برد. یک مورد هیجان انگیز امکان ثبت ویدیوی ۴K با نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه و جالب تر از آن ویدیوی ۱۰۸۰p با نرخ ۲۴۰ فریم بر ثانیه است.

OmniVision دوست داران سلفی و دوربین جلو را از یاد نبرده و یک سنسور ۵ مگاپیکسلی با همان پیکسل های ۱٫۴ میکرونی را معرفی نموده است. این سنسور ۱/۴ اینچی ابعادی معادل همتایان ۸ مگاپیکسلی با سنسور ۱٫۱۲ میکرونی داشته و از همان فناوری های به کار رفته در برادر بزرگتر خود بهره می برد. البته در اینجا ضبط ویدیوی ۱۴۴۰p و ۱۰۸۰p به ترتیب با نرخ ۶۰ و ۱۲۰ فریم بر ثانیه فراهم شده است. تا فراموش نکرده ایم، هر دو سنسور فناوری Clear Pixel 2.0 را برای آرایه فیلتر رنگی به کار می گیرند. OmniVision سنسورهای جدید را در انتهای ۲۰۱۵ به مشتریان خود می فروشد و به این ترتیب اوایل ۲۰۱۶ زمانی است که نخستین گوشی های هوشمند مجهز به آنها را می بینیم.

منبع : سخت افزار

تاریخ انتشار خبر : ۳۱ مرداد ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰