شناسایی بدافزارها در اسنپدراگون ۸۲۰ کوالکام !

اغلب نرم‌افزار‌های امنیتی برای مقابله با بد افزار‌ها و ویروس‌ها و شناسایی آن‌ها به دیتابیس خود مراجعه می‌کنند، از این‌رو مبارزه با ویروس‌ها و بدافزارهای جدید به نوعی یک چالش برای این نرم‌افزار‌ها به شمار می‌رود؛ از این‌رو کوالکام در پی استفاده از یادگیری ماشین در اسنپدراگون ۸۲۰ برای مبارزه با ویروس‌های جدید است.

 

 

 همواره مقابله با ویروس‌ها و بدافزار‌های جدید برای نرم‌افزار‌های امنیتی به عنوان یک چالش مطرح بوده است. این نرم‌افزارها معمولا برای شناسایی ویروس‌ها و بدافزار‌ها به پایگاه داد‌ه‌ی خود مراجعه می‌کنند که همین استراتژی در برابر ویروس‌های جدید ناشناخته، راهکار مناسبی نیست. کوالکام در پی آن است تا با بهره‌گیری از فناوری Smart Protect Technology و یادگیری ماشین بصورت آنی تمام تهدیدات امنیتی موجود را دفع کند. اسنپدراگون ۸۲۰ به جای مراجعه به یک لیست که با شناسایی ویروس‌های جدید، بروز می‌شود، بصورت مستقل عملکرد اپلیکیشن‌های مشکوک را زیر نظر خواهد گرفت. قابلیت Smart Protect در تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۲۰ در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت. هنوز اطلاعات چندان زیادی از این تراشه در دست نیست، هرچند شنیده‌ها به قدرت بالای گرافیکی این تراشه اشاره کرده‌اند. کوالکام امکان استفاده از قابلیت اسمارت پروتکت را از طریق یک API در اختیار کمپانی‌های توسعه دهندگان نرم‌افزار خواهد گذاشت.

 کوالکام با انتشار پستی در وبلاگ خود این فناوری را تشریح کرده است:

فناوری Smart Protect به منظور شناسایی عملکرد و رفتار اپلیکیشن‌ها بصورت آنی و تشخیص مشکوک بودن رفتار اپلیکیشن‌ها و انوع نرم‌افزار‌ها توسعه یافته است. در صورت شناسایی مشکوک بودن یک اپلیکیشن، مورد مشخص شده به عنوان یک بدافزار شناسایی شده و واکنش مناسب در قبال آن از سوی سیستم اتخاذ می‌شود.

با استفاده از این قابلیت در اسنپدراگون ۸۲۰، تراشه‌ی کوالکام قادر است بدون نیاز به داشتن ارتباط اینترنت به محافظت از گجت مورد نظر بپردازد.

منبع : engadget

 

برچسب ها : qualcomm،کوالکام،اسنپدراگون٬

تاریخ انتشار خبر : ۱۰ شهریور ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰