عاملان قتل طلافروش و سرقت مسلحانه در مشهد به اشد مجازات می رسند

سردار سرتیپ بهمن امیری مقدم جمعه شب در جمع خبرنگاران و با حضور خانواده مقتول و عاملان سرقت مسلحانه از طلافروشی در مشهد افزود: عملیات دستگیری عاملان قتل طلافروش و سرقت مسلحانه در مشهد با تلاش شبانه روزی پلیس در زمان کمتر از ۴۸ ساعت انجام و امروز صبح پایان یافت.


وی خاطر نشان کرد: افراد دستگیر شده در این پرونده شامل دو متهم اصلی و یک نفر که خودرواش را در اختیار دو سارق قرار داده، می باشد.
وی با تشریح این حادثه و اقدامات انجام شده اظهار کرد: سرقت مسلحانه از طلا فروشی ساعت ۱۰:۴۵ صبح روز چهارشنبه برابر با ششم آبان ماه در بلوار شهید مفتح مشهد رخ داد.
او بیان کرد: دو سارقان مسلح حدود ۳۰ دقیقه در طلا فروشی با ماسکٰ،کلاه های نقابدار و دو سلاح کمری و یک قبضه چاقو حضور داشتند.
به گفته وی، آنان با به قتل رساندن طلا فروش ۳۴ ساله به نام ‘مجید احمدی نیا’ و سرقت دو کیلو و ۲۵۰ گرم طلا و ۴۰ عدد سکه پارسیان با خودرویی که پلاک آن مخدوش بودٰ، از محل حادثه متواری شدند.
فرمانده انتظامی خراسان رضوی خاطر نشان کرد: پس از این حادثه تیم ویژه ای متشکل از کارآگاهان مبارزه با جرایم پلیس آگاهی خراسان رضوی تشکیل و با تلاش شبانه روزی نخستین دستگیری در کمتر از ۲۴ ساعت صورت گرفت و کل عملیات در مدت ۴۸ ساعت به طول انجامید.
سردار سرتیپ امیری مقدم در ادامه گفت: در این سرقت سارقان از حالت انسانی خارج شده و با چاقو به قلب طلا فروش زده و در حالیکه وی در حال جان دادن بوده، بر روی او قرار می گیرند و مشغول سرقت می شوند.
وی با بیان اینکه دو سارق مسلح ۳۲ و ۲۴ سال سن دارند، افزود: یکی از آنها تحصیلات دیپلم داشته و دیگری دارای تحصیلات راهنمایی بوده و به مواد مخدر اعتیاد دارد.
وی بیان کرد: با عنایت حضرت امام رضا (ع) و تلاش شبانه روزی پلیسٰ، دستگیری باند سارقان مسلح طلا فروشی در مشهد به سرعت انجام و جو ناامنی ایجاد شده در این کلانشهر به حالت عادی برگشت،به طوریکه امروز مردم در محل وقوع حادثه با سردادن شعارهایی از نیروی انتظامی تشکر کرده اند.
فرمانده انتظامی خراسان رضوی در بخشی از سخنانش گفت: با وجود تذاکرات فراوان عاملان سرقت مسلحانه در خیابان مفتح مشهد سه روز در طلا فروشی تردد داشته اند و مقتول به آنان شک نکرده و هیچگونه اطلاع رسانی در این رابطه صورت نگرفته است.
به گفته وی، از سوی دیگر سارقان بیشتر از نیم ساعت در طلا فروشی حضور داشته اند و مردم می دیده اندکه دو فرد با ماسک و کلاه لبه دار در حال برداشتن طلاها هستند، ولی هیچیکس با پلیس تماس نمی گیرد.
بازپرس ویِژه قتل مشهد نیز طی سخنانی در این جلسه گفت: رسیدگی به پرونده عاملان قتل طلافروش و سرقت مسلحانه در مشهد در کمترین زمان ممکن انجام می شود.
سید جواد حسینی افزود: اتهام آنان در دادسرا رسیدگی شده و با صدور کیفراخواست به مجازات قانونی محکوم خواهند شد.
در این نشست خبری که در فضایی آکنده از تاثر با حضور خانواده مقتول برگزار شد، فیلم سرقت مسلحانه از طلافروشی و به قتل رسیدن جوان طلا فروش به نمایش گذاشته شد.
سرقت مسلحانه طلا فروشی در منطقه طلاب مشهد صبح روز چهارشنبه ششم آبان ماه منجر به مرگ طلافروش شده بود

منبع:خبرفارسی

تاریخ انتشار خبر : ۸ آبان ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰