عکس سلفی بیشتر از حمله کوسه قربانی می دهد/سلفی ۱۲ نفر را به کام مرگ کشاند

ثبت لحظه های شیرین زندگی و خاطره انگیز بسیار پسندیده است اما گاهی این عمل به قیمت جانمان تمام می شود.

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2015/09/%D8%B3%D9%84%D9%81%DB%8C3.jpg

یک توریست ۶۶ ساله ژاپنی، کشته و همراهانش زخمی شدند؛ بعد از سقوط از پله ها در تاج محل در هنگام گرفتن عکس سلفی. امسال تعداد مرگ و میر ناشی از گرفتن عکس سلفی به ۱۲ نفر رسید در حالی که در سال ۲۰۱۵ مرگ و میر ناشی از حمله کوسه به هشت نفر رسیده است.

BN-GK369_0113st_G_20150113111148
به نظر یک شوخی می رسد اما متاسفانه این طور نیست. این مرگ ها یک یادآور تلخی برای مسافرانی است که به جای توجه و تمرکز به محیط اطراف که ایمن نبودند، به صفحه نمایشگر تلفن همراه خود نگاه کردند. طبق آمار به دست آمده ۴ مورد از مرگ های عکس سلفی به دلیل سقوط بوده است.
دلیل بعدی این گونه مرگ ها برخورد با قطار یا مجروح شدن ناشی از برخورد می باشد. این اتفاق یا به علت تلاش فرد برای گرفتن عکس با قطار و یا ایستادن در مکان های خطرناک برای شرکت در عکس گرفتن، رخ داده است.

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2015/09/%D8%B3%D9%84%D9%81%DB%8C.jpg

البته هنوز مشخص نیست که آیا تعداد مرگ های ناشی از سلفی در حال فزایش است یا خیر، اما حقیقت آشکار این است که هرسال توریست های بیش تر و بیش تری به علت تلاش خطرناکشان برای گرفتن عکس به یادماندنی، خبرساز می شوند. در جهان بعضی از پارک ها و مکان های تفریحی به دلیل خطر سلفی گرفتن تعطیل شده اند. حتی عده زیادی در مسابقات دوچرخه سواری تور دور فرانسه نگران عکس ها سلفی بودند.
شاید باورکردنی نباشد که بسیاری از مردم برای گرفتن عکس سلفی چه مسافت های طولانی را طی می کنند. به طوری که در بعضی از نقاط جهان گرفتن سلفی ممنوع شده است یا حداقل اجازه آوردن مونوپاد داده نمی شود.
قبل گرفتن عکس سلفی باید به این نکته توجه کنیم که این عکس ممکن است به قیمت جانمان گرفته شود .

 

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2015/09/selphi.jpg

منبع: mashable

 

تاریخ انتشار خبر : ۱ مهر ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰