فعال سازی صوتی Cortana در سیستم عامل اندروید امکان پذیر شد

کمپانی مایکروسافت اعلام نمود که Cortana را نیز به دنیای اندروید و iOS خواهد آورد. هم اکنون نسخه بتا Cortana برای اندروید عرضه شده است و در آخرین نسخه بتا ارائه شده فرمان صوتی Hey Cortana برای اندروید نیز فعال می باشد.

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2015/10/Cortan-Android-fullbleed-jt.jpg

با گفتن Hey Cortana در مقابل گوشی خود، دستیار صوتی آن، بدون باز کردن نرم افزاری، فعال می شود. اگرچه تنها محدودیت موجود، روشن بودن صفحه نمایش گوشی شما می باشد. این مسئله باعث تفاوت کاربری این نرم افزار با Google Now کمپانی گوگل می شود. با استفاده از Google Now شما می توانید در هر حالتی و هر صفحه ای که هستید، حتی اگر صفحه نمایش خاموش باشدد، با گفتن OK Google دستیار صوتی گوشی خود را فعال کنید.

اگرچه این قابلیت مذکور همگی وابسته به پشتیبانی گوشی شما می باشد. در صورتی که گوشی شما از قابلیت “همیشه در حال گوش دادن” برخوردار باشد، می توانید از این فناوری بهره مند شوید.

گفته می شود که این اجازه به کاربران داده می شود که یکی از دستیارهای صوتی را به صورت دیفالت بر روی دستگاه خود مشخص کنند و هم اکنون که قابلیت فعال سازی آن از طریق فرمان صوتی Hey Cortana اضافه شده است، این نرم افزار را بیشتر از پیش کاربردی تر کرده است.

هر چند هنوز دقیقا معلوم نیست که چه زمانی نسخه نهایی این نرم افزار عرضه خواهد شد اما بنظر می رسد مایکروسافت روند بسیار خوب و سریعی را در پیش دارد.

منبع: ubergizmo

تاریخ انتشار خبر : ۵ آبان ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰