لری پیچ در مورد آینده گوگل در کشور چین می گوید

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2015/11/%D9%84%D8%B1%DB%8C-%D9%BE%DB%8C%DA%86.jpg

لری پیج مدیر عامل شرکت مادر آلفابت می گوید که آینده گوگل در چین طولانی نخواهد بود.

پیج گفته است که این مسئولیت به ساندار پیچای مدیر عامل جدید گوگل سپرده شده است.

لری در دوشنبه شب و در طول یک جلسه پرسش و پاسخ (Q&A) عمومی واقع در انجمن جهانی فورچن واقع در سان فرانسیسکو گفت: من این سوال را به Sundar واگذار می کنم.

او گفت که من به ساندار در مورد تصمیم گیری درباره موضوع کمک می کنم. همچنین وی افزود که به دلیل تغییر در وضایف، من جوابی برای سوالات شما ندارم.

گوگل بسیاری از عملیات های خود را از این سرزمین خارج کرده است از جمله: موتور جست و جوی چینی گوگل در سال ۲۰۱۰ و به دنبال آن نیز مشاجره با کن در مورد حملات سایبری و سانسورهایی که گوگل ادعا کرده بود که آنها این موارد را پش بینی کرده اند.

فروشکاه اپلیکیشن ها در چین

اما گزارش جدیدی مبنی بر اینکه گوگل قرار است حضور خود در چین را افزایش دهد وجود دارد و این شرکت بزرگ قرار است که بزرگترین بازار اینترنتی جهان و به ویژه فروشگاه اپ اندرویدی خود را برای کاربران و طرفداران خود راه اندازی کند. با توجه به گزارشی که در مجله وال استریت آمده گوگل در حال مذاکره با مقامات دولتی چین در مورد نسخه ویژه فروشگاه خود می باشد که این تنها برنامه تصویب شده توسط دولت مردان است.

سرگی برین کسی بود که با پیچ در تاسیس گوگل همکاری کرده بود. برین به تازگی احتمال برگشت به چین را مطرح کرد. در اواخر اکتبر در یک مصاحبه با مجله وال استریت وی پیشنهاد داد تا شرکت گوگل و تمامی شرکت های زیر مجموعه آلفابت بتوانند به کشور بازگردند.

برین در مصاحبه خود بیان کرد که: هر کسب و کار آلفابت می تواند تصمیم بگیرد که در چه کشوری فعالیت کند.

گوگل به تازگی سازمان بزرگ خود را به داخل شرکت آلفابت وارد کرده است. براساس این ساختار جدید کسب و کارهای اینترنت سنتی شامل: موتور جست و جو و کسب و کار نقشه آنلاین اندروید به یک شرکتی جدا به رهبری پیچای به نام گوگل واگذار شده است.

پروژه های دیگری همانند کسب و کارهای بهداشت و درمان و برنامه Nest smart به صورت اختصاصی در خود آلفابت پی گیری می شود.

پیج و برین در حال حاضر جزئی از گوگل به حساب نمی آیند چرا که این دو فرد هم اکنون در تلاش برای حفظ آلفابت هستند.

پیج متذکر شد که ما همواره در چین عملیات هایی را داشته ایم و هنوز هم بزرگترین عملیات ما در این کشور باقی مانده است. تا به امروز بیشترین کاربران سیستم عامل های ویندوزی در آن کشور می باشند.

منبع: businessinsider

تاریخ انتشار خبر : ۱۳ آبان ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰