مترجم مایکروسافت به رقابت با مترجم گوگل بر می خیزد

 

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2015/11/Translator-Windows-10-1040x580.jpg

همان طور که می دانید Google translate یا همان ترجمه گوگل یکی از محبوب ترین سایت های ترجمه آنلاین است. روزانه میلیون ها نفر در این سایت به ترجمه لغات و عبارات خود می پردازند. این سایت تعداد بسیاری از زبان های زنده دنیا را در برمیگیرد. هرچند در بعضی از موارد ترجمه درستی را پیشنهاد نمی دهد اما به هرحال برای افرادی که آشنایی زیاد با زبان ندارند، کار راه انداز است.
شرکت مایکروسافت با رونمایی از ویندوز ۱۰ ویژگی و امکانات جدیدی نیز به این نسخه اضافه کرده است. برای مثال می توان به مترجم مایکروسافت اشاره کرد. این برنامه به طور رسمی در استور ویندوز ۱۰ معرفی شد. این برنامه به کاربران این امکان را می دهد تا به ترجمه بیش از ۵۰ زبان، ۱۸ زبان در ترجمه صدا وهمچنین ترجمه تصویری دسترسی پیدا کنند. ترجمه تصویری در واقع هنگامی به کمک شما می آید که نمی دانید بر روی یک علامت یا یک صفحه از کتابتان چه نوشته شده است. این نوع ترجمه یک فرصت طلایی را برای کاربران به ارمغان می آورد تا در کم تر از چند ثانیه کلمه مورد نظر را ترجمه نمایند. شاید بتوان این برنامه شرکت مایکروسافت را جدی ترین رقیب ترجمه گوگل دانست؛ البته نه هنوز. چرا که ترجمه گوگل برای همه در دسترس می باشد درحالی که ترجمه مایکروسافت فعلا فقط برای کاربران ویندوز ۱۰ در دسترس است.
تا امروز برنامه ترجمه مایکروسافت تغییراتی کرده است تا برای هماهنگی با ویندوز۱۰ و استفاده کاربران مناسب تر شود. بعضی از این تغییرات شامل موارد زیر می باشند:
• امکان نمایش تمام صفحه در تبلت های ویندوز
• قابلیت تغییر اندازه پنجره اصلی
• تنظیم بر روی زبان دلخواه جهت انجام سریع عملیات ترجمه
• اضافه شدن چند زبان جدید برای ترجمه صدا
• ترجمه هم زمان به ۳ زبان مختلف
این برنامه بر روی استور ویندوز ۱۰ رایگان می باشد.

تاریخ انتشار خبر : ۲۴ آبان ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰