مخالفت دولت هندوستان با فروش آیفون های دست دوم …

ظاهرا ملاقات تیم کوک با نخست وزیر هندوستان، نتیجه ای برای این شرکت در بر نداشته است. شرکت اپل که اعتقاد داشت نمیتواند آیفون های‌اش را با قیمت اصلی در هندوستان بفروشد، از دولت این کشور درخواست فروش گوشی های Refurbish شده اش را داشت. با این حال، دولت هندوستان با تقاضای اپل موافقت نکرده است.

دستگاه های Refurbish شده، محصولاتی هستند که با اشکال و خرابی اولیه و رفع نقص اولیه توسط سازنده به دست مشتریان رسیده اند.

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2016/06/iPhone-6s.jpg

کشور هندوستان، یکی از بزرگترین بازارهای گوشی های هوشمند را در اختیار دارد، اما درآمد پایین مردم در این کشور،‌ اجازه ی خرید گوشی های گران قیمت را به آنها نمیدهد. در حالی که شرکت اپل، برای اولین بار در تاریخ عرضه ی گوشی های آیفون، خبر از کاهش فروش سالانه این محصولات داده بود، فروش آیفون ۵s در هندوستان با ۵۶ درصد افزایش روبرو شده بود.

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2016/06/iPhone-Refurbished.jpg

دستگاه‌های اپل که Refurbish شده‌اند، لیبل بالا را به همراه دارند.

«نیرمالا سیتارامان» (Nirmala Sitharaman)، وزیر صنعت و بازرگانی هندوستان، ضمن رد تقاضای اپل برای فروش آیفون های Refurbish شده، گفته است: “ما علاقه ای به اینکه شرکتی بخواهد گوشی های دست دوم را در کشورمان بفروشد، نداریم. مهم نیست این فروش چقدر هم قرار است رسمی باشد.”

دستگاه های Refurbish شده، دستگاه هایی هستند که با اشکال و خرابی به دست مشتریان رسیده‌اند. این دستگاه‌ها پس از بازگشت به شرکت، تعمیر و دوباره بسته بندی میشوند و با قیمتی پایینتر و با لیبل Refurbished به فروش میرسند.

ملاقات هفته‌ پیش تیم کوک با «نارندا مودی» (Narenda Modi)، ظاهرا قرار است به تاسیس کارخانه ای در هندوستان منجر شود.

منبع: Phone Arena

تاریخ انتشار خبر : ۱۲ خرداد ۱۳۹۵

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰