مرسدس بنز C63 جدید – نمایشی از قدرت و زیبایی

 

بسیاری از افراد تنها با شنیدن نام مرسدس بنز نسبت به کیفیت و نوآوری و دقت ساخت خودرو های جدید این کمپانی بزرگ مطمئن می شوند و تا زمانی که از طرفداران سر سخت کمپانی های رقیب مرسدس نباشید شاید شما هم جزو همان افراد هستید. مرسدس بنز در طول سالیان فعالیت خود در صنعت خودرو سازی بار ها و بارها ثابت کرده که تنها به دنبال ساخت خودرویی جدید برای کسب درآمد بیشتر نیست و با ارائه هر مدل جدید بدنبال خلق محصولی کاملا متفاوت و نو با امکاناتی خارق العاده است. با در نظر گرفتن این موارد جای تعجب ندارد که وقتی مرسدس بنز خبر از ساخت مدل کوپه مدل C63 برای سال ۲۰۱۷ را اعلام کرد همه منتظر یک شاهکار جدی از مرسدس بنز بودند. با نگاهی کوتاه به فرزند جدید خانواده مرسدس بنز با ما همراه باشید.

 

مرسدس بنز C63 ای ام جی ترکیبی از راحتی و لوکس بودن سدان C کلاس مرسدس بنز و اسپورت بودن مدل کوپه در قالب بدنه دو در آن است. بطور خلاصه تمام چیزهایی که از مدل سدان دوست داشتیم در قالب یک خودروی کوپه اسپورت گنجانده شده است. برای این خودروی زیبا دو نوع پیشرانه در نظر گرفته شده است، در مدل استاندارد پیشرانه ۴ لیتری ۸ سیلندر با آرایش V شکل و قدرت ۴۷۰ اسب بخار قرار گرفته و قادر است در ۴ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد که ۰٫۱ ثانیه از مدل سدان سریع تر است. مدل S خودروی C63 کوپه هم با همان پیشرانه اما ۳۳ اسب بخار قدرت بیشتر ارائه خواهد شد که برابر با قدرت خودروی مرسدس بنز ای ام جی GT S است اما C63 کوپه با اینکه بخاطر بدنه پهن تر خود ۷۰ کیلوگرم سنگین تر است اما علاوه بر داشتن نسبت وزن به قدرت بهتر، ۵۰ نیوتن متر گشتاور بهتری هم دارد و همچنین شتاب ۰ تا ۱۰۰ این مدل نیز ۳٫۹ ثانیه است که ۰٫۶ ثانیه از آئودی آر اس ۵ و لکسوس آر سی اف و ۰٫۴ ثانیه از بی ام و مدل ام ۴ سریع تر است. البته سرعت نهایی این خودرو تنها به ۲۹۰ کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

از لحاظ خدمات رفاهی و تکنولوژی ها و امکانات داخل خودرو نیز مثل همیشه مرسدس خودروی خود را با سونامی عظیمی از این قابلیت ها از جمله برنامه های مختلف سیستم ناوبری، دکمه های کنترلی روی فرمان، امکانات و تنظیمات مختص ای ام جی و کنترل امکانات متفاوت صندلی های راننده و سرنشینان مجهز کرده است. مرسدس بنز C63 ای ام جی احتمالا در نمایشگاه فرانکفورت آلمان در ماه سپتامبر رونمایی خواهد شد. رقبای کوپه جدید مرسدس بنز نیز آئودی آر اس ۵ و لکسوس آر سی اف و بی ام و مدل ام ۴ هستند که البته از همین حالا برتری C63 کوپه در سرعت و قدرت کاملا واضح است. 

تاریخ انتشار خبر : ۵ شهریور ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰