مکاتبه دولت با تلگرام برای رفع مشکلات

سرویس پیام‌رسان تلگرام با اختلالات گسترده‌ای در ایران مواجه شده و برخی مسئولان را سخت پیگیر حل آن کرده است. بر طبق آخرین خبرها دولت ایران در حال مکاتبه با تلگرام برای حل مشکلات به وجود آمده برای این سرویس پیام رسان است.

مدت زمانی است که پیام‌رسان مورد علاقه کاربران ایرانی با اختلالات گسترده‌ای در کشور مواجه شده است. در حالی که شایعه فیلتر شدن این سرویس پیام‌رسان  در فضای مجازی پررنگ شده بود، سخنگوی وزارت ارتباطات اعلام کرد که تلگرام فیلتر نخواهد شد.

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2015/07/1685d8e5958d4330bab6950f1833d58b_XL.jpg

اما اختلالات به وجود آمده بودند و مشخص نبود که ریشه این اختلالات از کجا بوده است تا این که دیروز تلگرام در توئیتی رسمی خطاب به کاربران ایرانی که معتقدند این شبکه در ایران کند شده است، گفت:

ارائه دهندگان اینترنت در داخل کشور ایران، در حال محدودسازی ترافیک و سرعت این اپلیکیشن بوده و ما در تلاش هستیم تا به دلایل این موضوع پی ببریم.

در چنین شرایطی معاون وزیر ارتباطات و مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت خبر از اقدامی رسمی و جدید توسط این وزارتخانه داده و گفته:

تلگرام خودش مشکل دارد و این در حالی است که متقاضیان ایرانی آن بسیار زیاد هستند.

وی افزود:

لیست مخاطبان موبایل من بالغ بر دو تا سه هزار شماره را شامل می‌شود؛ هر روز که به تلگرام مراجعه می‌کنم تعداد زیادی از این شماره‌ها به تلگرام پیوسته‌اند و همین موضوع نشان می‌دهد که چه استقبالی از این شبکه در ایران وجود دارد.

معاون وزیر ارتباطات در پاسخ به این سوال که «در صورت صحت ادعای تلگرام مبنی بر وجود مشکل از سوی شرکت‌های تامین کننده اینترنت در ایران، برنامه‌ای برای حل مشکلات این شبکه وجود دارد؟» گفت:

نامه‌ای رسمی به تلگرام زدیم و در آن گفته‌ایم که شبکه شما در ایران مشکل دارد، بیایید بنشینیم مشکلات را حل کنیم.

 

تاریخ انتشار خبر : ۱۲ تیر ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰