ناسا امروز خبر مهمی درباره مریخ خواهد داد

ناسا امروز دوشنبه در کنفرانسی که ۷ عصر برگزار خواهد شد از کشفی بزرگ علمی خود پرده برخواهد داشت. این کنفرانس را می‌توان از طریق سایت ناسا به صورت زنده دنبال کرد.

ناسا امروز دربازه‌ی کشف بزرگ خود کنفرانسی برگزار خواهد کرد. این کنفرانس با عنوان «معمای مریخ حل شد» به صورت رسمی راس ساعت ۷ عصر به وقت تهران برگزار خواهد شد و مسئولان بالارده‌ی ناسا نیز در آن حضور خواهند داشت. این کنفرانس را می‌توانید از طریق وبسایت رسمی ناسا مشاهده کنید.

Mars, photographed by NASA's Viking mission.

ناسا در حال حاضر پنج فضاپیما در اطراف مریخ دارد. فضاپیماهای Curiosity و Opportunity به ترتیب در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۰۴ در مریخ فرود آمده‌اند.

Mars Odyssey نیز در سال ۲۰۰۱ میلادی به سیاره‌ی سرخ رسیده و دور آن می‌چرخد. MRO نیز در سال ۲۰۰۶ میلادی به مریخ رسیده و MAVEN نیز اولین سالگرد خود را هفته گذشته جشن گرفت.

دوربین HiRISE فضاپیمای MRO دارای یک لنز تلسکوپی است که می‌تواند اشیا به اندازه‌ی یک متر را بر روی سطح مریخ شناسایی کند و این اجازه را به محققان می‌دهد تا اطلاعات بسیاری از مریخ بدست آورند. باید منتظر ماند و دید که ساعت ۷ امروز ناسا چه کشف بزرگی را اعلام خواهد کرد.

تاریخ انتشار خبر : ۶ مهر ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰