ناسا فرصت فضانوردی را برای شما مهیا می کند

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2015/11/Scott-Kelly-NASA-970-80.jpg

اگر دوست دارید فضا را از نزدیک ببینید، بد نیست بدانید که برنامه‌ی جذب فضانوردان ناسا قرار است اوسط ماه دسامبر آغاز شود.

با توجه به برنامه‌های جدید ناسا برای اکشتافات فضایی و هم‌چنین برنامه‌ی سفر به مریخ تا ۱۵ سال آینده، ناسا نیاز به فضانوردهای بیشتری خواهد داشت.

چند سالی از آخرین باری که ناسا اقدام به جذب فضانورد کرده بود می‌گذرد، اما این سازمان دیروز گفت که از روز ۱۴ دسامبر (۲۳ آذر) تا اواسط فوریه، رزومه‌های افرادی که می‌خواهند فضانورد شوند را دریافت خواهد کرد. البته فضا رفتن به همین سادگی‌ها هم نیست. ناسا از کسانی که می‌خواهند فضانورد شوند، حداقل مدرک مهندسی، علوم زیستی، فیزیک یا ریاضیات می‌خواهد.

هم‌چنین باید در رشته‌ی خودتان تجربه داشته باشید. یا اینکه نهایتا حداقل ۱۰۰۰ ساعت در یک هواپیمای جت تجربه‌ی خلبانی داشته باشید.

در حال حاضر ۴۷ فضانورد فعال در ناسا مشغول به کار هستند. اما با توجه به برنامه‌های جدید ناسا برای اکتشافات فضایی و هم‌چنین برنامه‌ی سفر به مریخ تا ۱۵ سال آینده، ناسا نیاز به فضانوردهای بیشتری خواهد داشت.

«برایان کلی» (Brian Kelly )، مدیر عملیات‌های ناسا در مرکز فضایی جانسن گفته است: “زمان شگفت‌انگیزی است که بخشی از برنامه‌ی پرواز به فضای امریکا باشید. ناسا قدم بعدی را برای پیشرفت برنامه‌ی سفر انسان به فضا برداشته است و فضانوردان ما در این ماموریت‌های جدید و چالش‌برانگیز، مهم‌ترین نقش را خواهند داشت.”

ناسا می‌گوید که فضانوردهای جدید، احتمالا در یکی از چهار سفینه‌ی ISS، Orion، Starliner یا Crew Dragon فعالیت خواهند کرد.

ناسا فضانوردانی که انتخاب کرده است را در سال ۲۰۱۷ میلادی اعلام خواهد کرد. اگر به دنبال اطلاعات بیشتری هستید،‌ به وب‌سایت رسمی ناسا برای جذب فضانوردان بروید.

تاریخ انتشار خبر : ۱۴ آبان ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰