نقد و بررسی PES 2016

بر هیچ کس پوشیده نیست که نسخه ی سال گذشته ی PES شرکت کونامی واقعا دوست داشتنی بود. و میتوان با قاطعیت گفت که به راحتی توانست عنوان بهترین بازی ورزشی را تصاحب کند. امروزه هم ما آن نسخه را بهترین بازی فوتبالی میدانیم. همانطور که همیشه PES  عادت به این روند صعودی داشته است پس باید منتظر یک عنوان بسیار بهتر را از PES 2016 نسبت به سال قبل باشیم. با دیجی بایت همراه باشید تا به نقد و بررسی این نسخه بپردازیم.

 

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2015/08/PES-2016.jpg

نقد و بررسی PES 2016 ؛ هر سال بهتر از پارسال

در ابتدای بازی PES 2016  احساس فوق العاده مشابهی نسبت به آن نسخه داشیم ، نوار تصاویر بهبود یافته و میتوان گفت که تقریبا همانند همان بازی است. اما بعد از چند دقیقه برخی از جنبه های جدید را در شروع بازی متوجه شدیم ؛ چیزی که در ابتدا به آن برخوردیم عمل ضربه سر زدن بسیار چالش بر انگیز تر و سخت تر شده . برای مثال ، شما میتوانید هنگامی که توپ در هوا است برای موقعیت به حریفتان تنه بزنید و این موضوع بسیار عمل سر زدن را برای تیمی که در حال حمله کردن است سخت میکند و البته شما هم برای موقعیت سر زنی باید از ترفند هایی مشابه تنه زنی استفاده کنید.

دیگر اتفاقی که در این نسخه رخ داده ، فوق العاده کوچک به نظر میرسد اما در واقع بسیار بزرگ است. این عملکرد جزئی ، انیمیشن تلو تلو خوردن است . با این انیمیشن جدید به جای اینکه بازیکن پس از از دست دادن توپ سریعا به جای خود بازگردد ، برای چند ثانیه تلو تلو میخورد تا خود را بازیابند. و نکته دیگر ، راه رفتن در این نسخه بی نهایت طبیعی به نظر میرسد. در هنگام بازی با تیم یوونتوس ، توز در هنگام حمله ی یک تنه به تیم حریف بار ها زده شد ، اما معمولا موفق به حفظ توپ پس از تلو تلو خوردن میشد، که این موضوع به خودی خود سبب طولانی تر شدن حمله شده است.

مسئله ای که چند سال پیش هم وجود داشت در این نسخه هم دیده میشود  و آن هم عملکرد غیر طبیعی بازیکنان در هنگام تلک زدن است.اگرچه باید ذکر کرد که نسبت به سال های گذشته بسیاری از مشکلات رفع شده اند اما هنوز هم میتوان احساس کرد که تکل ها کامل درست نیست و در طول بازی یک ضربه پنالتی هم ، به دلیل همین تکل ها گرفته شد. از آن طرف ،در بازی جنجالی فیفا ، دادن پاس عرضی درست بسیار دشوار است ، اما بر خلاف آن در این بازی میتوان با سهولت نسبی این کار را انجام داد.

 

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2015/08/PES-2016-2.jpg

 

خوشبختانه ، راه های بازی بسیار شبیه به عنوان سال پیش است. راه هایی برای بازی در این نسخه وجود دارند که نمونه های واقعی آن را کاملا میتوان در فوتبال حرفه ای مشاهده کرد. در مسابقه ی دومی که در این بازی انجام دادیم، تقریبا بلافاصله پس از شروع ، با یک ، یک و دو سریع در سمت راست ، در محوطه شش قدم منجر به یک موقعیت شد و در آخر کار یک ضربه سر شیرجه ای فوق العاده طبیعی کار به پایان رسید . البته در نهایت با یک سیو ، درواز نجات داده شد. در حالی که ساختار بازی این فرصت را ایجاد کرده ، اما ضربه سر بهترین بخش این موقعیت بود. در باز پخش های هنگام بازی میتوانید ببینید که چگونه بازیکنان با چرخاندن سر خود سعی بر این دارد که به گوشه ی دربازه شوت کنند.

در مورد دروازه بانان ، باز هم بهبود هایی دیده میشود. حرکات تک دست و آکروباتیک ( البته هنوز طبیعی  ) که موجب سیو ها میشوند. سیو ی که توانست دروازه را در برابر ضربه سر شیرجه ای در سطح جهانی من نجات دهد. به لطف واکنش های باور نکردنی دروازه بانان بازی بسیار جذاب شده است. تعیین موقعیت آنان همیشه در یک نقطه بود ، و در نهایت پنج گل از من خورد البته هیچ یک از  آنان تقصیر تیم و یا دروازه بان نبود ، ضربه ها بسیار غیر قابل توفق بودند!

خارج از زمین، بازیکنان از همیشه بهتر شده اند . به خصوص هنگامی که دوربین به آنها نزدیک میشود. همه ی تصاویر بسیار بهبود یافته تر شده اند . و همچنین  کاملا قابل تشخیص بود  که بازکنان به همتایانشان در زندگی واقعی بسیار نزدیک اند .

 

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2015/08/PES-2016-23.jpg

 

در آخر آنچه که بزرگترین ویژگی در PES جدید است ؛ گیم پلی بازی احساس بهتری را  نسبت به سال گذشته به کاربران منتقل میکند و این عمل به لطف پیشرفت های کوچکی است که در آن به وجود آمده اند. قطعا بسیار زود است برای این پاسخ ، اما با این ترفند ها و ادیشن هایی که به مسابقات در باران افزوده شده ، من صادقانه میتوانم ذکر کنم که  PES باز هم بهترین بازی ورزشی در این سال است. فقط امید واریم که کونامی ، بازی آنلاین آن را کمی آسان تر کند.

تاریخ انتشار خبر : ۳۰ مرداد ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰