نقد و بررسی پرینتر HP Laserjet P1109

نقد و بررسی پرینتر لیزری HP Laserjet P1109

پرینتر اچ پی ۱۱۰۹ مدل جدید پرینتر تک رنگ لیزری شرکت HP است که توانایی ارایه‌ کیفیتی مناسب به همراه سرعتی بالا را داراست. این پرینتر مناسب استفاده های شرکتی و اداری میباشد که به راحتی میتوان آن را در شبکه های کامپیوتری به اشتراک گذاشت.

مشخصات فنی و کیفیت ساخت

 ابعاد این پرینتر بسیار جمع و جور بوده و سینی های تغذیه کاغذ نیز میتوانند موقعی که به آن ها نیازی نیست در سر جای خود بسته شوند. سینی جلویی پرینتر HP P1109 قابلیت جای دادن ۱۵۰ برگ کاغذ را در خود دارد. در قسمت بالای آن نیز سینی دیگری بیرون می‌آید که قابلیت پشتیبانی از ۱۰ برگ کاغذ با ابعاد دیگر را دارد. پنل بالایی از پلاستیک فشرده ساخته شده و این در حالی است که اطراف آن به رنگ براق است.  در قسمت سمت چپ نیز شاهد یک کنترل پنل کوچک از عملکرد پرینتر میباشیم.

 بر روی بدنه پشتی اچ پی ۱۱۰۹ شاهد کابل ورودی برق و پورت USB میباشیم که جهت ارتباط به کامپیوتر میباشد. با بازکردن درب بالایی خواهید توانست به کارتریج دسترسی پیدا کنید . این کارتریج  توانایی پشتیبانی حداکثر چاپ اولیه  ۱۶۰۰ یرگ صفحه را دارد که با شارژ مجدد آن این میزان کاهش می یابد. HP به همراه این پرینتر درایورهای ۳۲ و ۶۴ بیت برای سازگاری با انواع سیستم عامل های جدید ویندوز ، مک و لینوکس فراهم آورده است . 

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2016/05/HP-Laserjet-P1109-1.jpg

بر طبق اطلاعات ارایه شده در سایت اچ پی این پرینتر توانایی چاپ ۱۸ صفحه در دقیقه را دارد که برای پرینتر لیزری تک رنگ در این رده بسیار مناسب است هر چند که همچنان به پای سرعت ۳۰ صفحه در دقیقه برخی پرینترهای حرفه ای همچون P2035 نمی رسد.
تست پرینت ۵ صفحه ای ما ۲۷ ثانیه به طول انجامید که برابر با چیزی در حدود ۱۱٫۱ صفحه در دقیقه است. ولی افزایش پرینت ها به ۲۰ صفحه باعث شد که بتوانیم به سرعت ۱۵٫۸ صفحه در دقیقه برسیم که این چیزی در حدود ۷۵ درصد سرعتی میباشد که اچ پی ادعا میکند . در تست ۵ صفحه پرینت متن و گرافیک به سرعت ۱۳ صفحه در دقیقه رسیدیم.
 صحبت کردن  درباره‌ کیفیت پرینترهای لیزری تک رنگ مدرن امروزی کمی سخت است چرا که بسیاری تولید کنندگان در تولیدات خود به کیفیت های خیلی خوب و نظیر هم دست یافته اند. متن ها در فونت های معمولی و استاندارد ۱۰ تا ۱۲ کاملا شارپ و با رنگ مشکی عمیق هستند. این کیفیت برای استفاده هایی که P1109 بدان منظور ساخته شده کاملا کافیست. پرینت رنگ خاکستری هم خیلی خوب انجام می‌گیرد. این برای پرینت تک رنگ گرافیک ها کاملا مفید است. حتی چاپ عکس نیز در HP Laserjet P1109 با کیفیت خوبی صورت گرفت. دست کم بر روی عکس باندهای تاریک و روشن دیده نمی‌شود. این باندها را می‌توان در خروجی پرینترهای لیزری ارزان قیمت تر مشاهده کرد. جزئیات در قسمت های مشکی عکس هم به خوبی دیده می‌شوند. کلیه این موارد با شارژ اولیه کارخانه سازنده تست گردیده است و با شارژ مجددا کارتریج امکان تغییر در وضعیت این پارمترها وجود دارد . هر چند با شارژ آن توسط متخصصان میتوانید به همان نتایج اولیه دست پیدا کنید . کارتریج های این پرینتر نسبتا گران قیمت هستند.

 جمع بندی

در آخر باید گفت که HP LaserJet P1109 به عنوان یک پرینتر لیزری تک رنگ سطح مبتدی عملکرد و ویژگی های خیلی خوبی را ارایه میدهد. جای کمی را بر روی میز اشغال و سرعت و کیفیت پرینت خیلی خوبی هم دارد. هرچند که ممکن است هزینه نگهداری و کارتریج آن کمی بیشتر از رقبا باشد.

تاریخ انتشار خبر : ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰