همکاری گوگل و توئیتر برای گسترش دامنه خدمات جستجو

گوگل و توئیتر دامنه همکاری‌های خود را گسترش داده‌اند تا توئیت‌های کاربران در فهرست لینک‌های جستجوشده از طریق رایانه‌های رومیزی هم قابل مشاهده باشد.

گوگل و توئیتر
به گزارش ایتنا از فارس، این دو شرکت در ماه می امسال هم قراردادی منعقد کردند تا به موجب آن توئیت‌های کاربران در نتایج جستجوی گوگل ظاهر شود. اما این همکاری محدود به کاربران تلفن همراه و تبلت بود.

همکاری گوگل و توئیتر برای گسترش دامنه خدمات جستجو
دسترسی به توئیت‌های کاربران در حین جستجو در گوگل برای برخی از کاربران که دوست دارند از جدیدترین تحولات و اخبار در ارتباط با موضوعی خاص مطلع شوند بسیار مفید است.

این توافق از یک سو به نفع توئیتر است، زیرا به این شرکت امکان می‌دهد تا بر تعداد بازدیدکنندگان خود بیفزاید و از سوی دیگر گوگل نیز می‌تواند مطالب به روزتر و جالب‌تری در دسترس علاقمندان موضوعات مختلف قرار دهد.

جزئیات مالی  توافق گوگل و توئیتر افشا نشده و برای اعلام این موضوع به جای صدور اطلاعیه رسمی به ارسال یک توئیت اکتفا شده است.

دو طرف یک بار در سال ۲۰۰۹ هم توافقنامه مشابهی برای به اشتراک‌گذاری داده‌ها امضا کرده بودند، اما این توافق در سال ۲۰۱۱ لغو شد.

توئیتر در ماه‌های اخیر با کاهش درآمد و سقوط ارزش سهام در بازار بورس مواجه بوده و امیدوار است با توافق جدید بتواند شرایط را به نفع خود تغییر دهد.

منبع : ایتنا

تاریخ انتشار خبر : ۱ شهریور ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰