پرچمدار آینده مایکروسافت به اسکنر عنبیه چشم مجهز خواهد شد

سنسور های بیومتریک یا زیستی رفته رفته درحال جایگزینی پسوردهای بدون امنیت قبلی هستند.در ابتدا از سنسور های تشخیص اثر انگشت شروع شد حالا به سمت فناوری ایمن تری به نام اسکنر عنبیه چشم رفته است.

http://digibyte.ir/wp-content/uploads/2015/06/lumia-940.jpg

ایوان بلس مشهور ، تایید کرده که یکی از پرچمداران آینده مایکروسافت که احتمالا Lumia 940XL و Lumia 940 نام خواهند داشت از سنسور بیومتریک چشمی بهره خواهد برد.

ایوان بلس(E. Blass)  خبر داده که یکی از پرچمداران بعدی مایکروسافت که با نام رمز Cityman شناخته می‌شود از اسکنر عنبیه چشم بهره خواهد برد.

مایکروسافت سیستم Microsoft Hello را نیز بدین منظور در ویندوز ۱۰ طراحی کرده است. توسعه‌دهندگان می‌توانند با استفاده از این سرویس المان‌های زیستی مانند اثر انگشت و عنبیه چشم را به عنوان یکی از متدهای ورود به برنامه‌هایشان انتخاب کنند.استفاده از این تکنولوژی در پرچمدار بعدی مایکروسافت مدتی است که در شایعات اینترنتی شنیده ، اما این اولین‌باری است که یک افشاگر معروف آن را تایید می‌کند.

طرفداران لومیا نوکیا که حالا به اجبار به سمت مایکروسافت کوچ کرده اند ، مدت زیادی است که منظر پرچم دار جدید این برند هستند.حالا باید منتظر ماند و دید که پرچم داران جدید مایکروسافت تا چه حد پاسخگوی طرفداران آن خواهند بود.گفته می‌شود که Cityman و Talkman مایکروسافت با نام‌های رسمی Lumia 940XL و Lumia 940 به بازار معرفی خواهند شد.

 

تاریخ انتشار خبر : ۱۷ خرداد ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰