پیش بینی کمپانی Ericsson از گسترش شبکه اینترنت ۵G تا سال ۲۰۲۱

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2015/11/5G.jpg

کمپانی Ericsson اعلام کرده است که تا سال ۲۰۲۱ قریب به ۱۵۰ میلیون اشتراک اینترنت ۵G خواهیم داشت. هم چنین بسیاری از متخصصان این حوزه اظهار دارند که نسل بعدی ارتباطات یعنی شبکه های ۵G تا سال ۲۰۲۰ بصورت عمومی و تجاری عرضه خواهد شد.

براساس آمار ارائه شده توسط کمپانی Ericsson، این نهاد اذعان دارد که کشورهای چین، ژاپن، کره جنوبی و ایالات متحده اولین کشورهایی خواهند بود که شاهد عینی استفاده از فناوری ۵G هستند و مردمان این کشورها از سریعترین سرعت ارتباطی ممکن برخوردار خواهند شد.

فناوری ۵G در حال حاضر هنوز مراحل استاندارد سازی اش را طی می کند و در مورد اینکه مشخصات نهایی این فناوری به چه صورت باشد، بحث های زیادی موجود است. هم اکنون پروژه های زیادی در نقاط مختلف دنیا در حال انجام شدن است که تکنولوژی های کاندید شده مرتبط به شبکه های ۵G را مورد بررسی قرار می دهند که انتظار می رود که تا سال آینده به یک استاندارد واحد دست بیابند.

نسل بعدی ارتباطات طبیعتا دارای سرعت ارتباطی بیشتر، لتنسی پایین تر، صرفه جویی بیشتر در انرژی و ظرفیت بسیار بالاتر خواهد بود. این شاخص ها و ویژگی های نامبرده قطعا می تواند کمک بسزایی به کاربردها و وسایلی که براساس مفهوم IoT(اینترنت اشیاء) طراحی شده اند بکند.

کمپانی Ericsson باور دارد که بهره بری از فناوری ۵G در IoT می تواند باعث پویایی بسیاری از صنایع در راستای استفاده بیشتر از فناوری های دیجیتال شود.

فناوری ۴G تاکنون بسیار موفق ظاهر شده و باعث تغییرات زیادی در بسیاری از کشورها گردیده است. البته هنوز هم جای کار بر روی این فناوری نیز وجود دارد پس این مسئله بدین معنا نیست که این فناوری به این زودی ها ناپدید شود.

براساس گزارشات بدست رسیده، مشاهده و ارتباطات ویدئویی بر روی گوشی های همراه زیاد شده است و پیش بینی می شود که تا سال ۲۰۲۱ میزان متوسط مصرفی دیتا در آمریکا از ۳٫۸ گیگابایت به ۲۲ گیگابایت و در اروپای غربی از ۲ گیگابایت به ۱۸ گیگابایت افزایش یابد. کشور چین تا پایان امسال، با ۳۵۰ میلیون اشتراک LTE از امریکا پیشی خواهد گرفت و بعنوان بزرگترین بازار LTE دنیا شناخته خواهد شد. به همین ترتیب پیش بینی می شود که این ۳۵۰ میلیون اشتراک در چین تا سال ۲۰۲۱ به ۱٫۲ میلیارد اشتراک برسد.

کمپانی Ericsson نهایتا اعتقاد دارد که افزایش بهره گیری از فناوری های نوین ایجاد شده می تواند کمک کند تا میزان انتشار گازهای گلخانه ای تا سال ۲۰۳۰ تا ۱۰ گیگا تن کاهش یابد.

منبع: techweekeurope

تاریخ انتشار خبر : ۲۷ آبان ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰