کوالکام پا در مسیر تولید دوربین های دیجیتال می گذارد

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2015/10/qualcomm-ip-camera-reference-design.jpg

کمپانی کوالکام Qualcomm، کمپانی ای می باشد که اساسا بسیاری آن را به چیپست های معروفش می شناسند و بیشتر محصولاتش سر از گوشی های هوشمند و دنیای تبلت ها در می آورند. اگرچه بنظر می رسد که این کمپانی در حال توسعه محصولات خود می باشد.

اخیرا کمپانی Qualcomm از دوربین های امنیتی جدیدی رونمایی کرده است که این دوربین ها مبتنی بر چیپست اسنپ دراگون می باشند. این کمپانی این دوربین ها را فقط بعنوان یک رفرنس طراحی عرضه خواهد کرد.

این بدین معناست که کمپانی Qualcomm به شخصه هیچ گونه دوربینی نخواهد ساخت و دوربینی برای فروش ندارد بلکه آنها طراحی دوربین های امنیتی خود را به شرکت هایی که علاقه مند هستند، به فروش می رسانند. شریک دیگر این کمپانی در طراحی، کمپانی Thundersoft می باشد. این دوربین ها دارای چیپست Snapdragon 618 می باشند و بر اساس اظهارات کمپانی سازنده اش، این دوربین ها می تواند تصاویر را با کیفیت ۴K به ثبت برساند. این موضوع بدین معنا می باشد که دیگر خبری از آن دوربین های امنیتی با کیفیت پایین و تصاویر پر نویز، نیست.

این محصول توانایی ارتباط از طریق WiFi و LTE را دارد و با توجه به بهره بری از پردازنده اسنپ دراگون، این دوربین می تواند اشیاء را شناسایی و تشخیص دهد و اطلاعات بیشتر در خصوص آنها کسب کند. به همین خاطر می باشد که کمپانی Qualcomm از این محصول به عنوان “دوربین هوشیار” یاد می کند.

از بقیه مشخصات این دوربین می توان به پردازنده گرافیکی Adreno 510، رادیو LTE Cat 7، بلوتوث ۴٫۱ و جی پی اس اشاره نمود.

این حرکت از جانب این کمپانی بسیار جالب و هوشمندانه تعبیر می شود. از آنجایی که بازار و تولید کننده های گوشی هوشمند روز به روز رو به افزایش هستند، کوالکام بایستی در پی پیدا کردن راه های بیشتری در خصوص کشف بازارهایی برای فروش بیشتر باشد و از تخصص حرفه ای مهندسین خود بهره بری لازم را ببرد. حدود چند ماه پیش نیز این کمپانی خبر از عرضه احتمالی چیپست های خود جهت استفاده در پهباد ها داد.

منبع: ubergizmo

تاریخ انتشار خبر : ۶ آبان ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰