کورتانا روی ویندوز ۱۰ قدرتمند تر می شود

وقتی کورتانا برای نخستین بار روی بیلدهای پیش نمایش ویندوز ۱۰ ارائه شده بود، خام به نظر می آمد. ویژگی ها، کارکرد عمومی در کنار چهره و حس آن ابتدایی به نظر می آمد، اما همانطور که انتظار داشتیم مایکروسافت روی آن بسیار کار کرده است. غول نرم افزار حالا در حال تست کردن راه های بهتری برای آوردن بسیاری از ویژگی های محبوب کورتانا، از گوشی ها به روی کامپیوترهای شخصی است. در خلال رویداد رسانه ای مایکروسافت در کنفرانس بیلد مایکروسافت، نگاهی نزدیک تر به تغییراتی انداخته شده است که قرار است در چند هفته آینده به کورتانای ویندوز ۱۰ افزوده شود. مایکروسافت به شدت در حال کار بر روی رابط کاربری کورتانا است و در تلاش است تا کورتانا را هر چه بیشتر با منوی استارت و تجربه عمومی از ویندوز ۱۰ ترکیب کند.

برخی از تغییرات کوتاه اما قابل توجه شامل انیمیشن های جدید کورتانا به عنوان یک دستیار دیجیتال فعال است. اگر از فرمان “hey Cortana” استفاده کنید، یک نسخه مینیاتوری از کورتانا ظاهر می شود تا فرمان هایتان را دریافت کند. نمود ظاهری و احساس کورتانا به واسطه این تغییرات بهبود پیدا کرده اند، و بیلد اخیر پیش نمایش ویندوز ۱۰ هم شامل برخی از این پیشرفت ها می شود.

http://digibyte.ir/wp-content/uploads/2015/05/uberwindows101_1020.0.jpg

جاهای دیگری هم وجود دارد که کورتانا قرار است به آن ها نفوذ کند. مایکروسافت در حال بهبود کارهایی است که کورتانا می تواند روی مرورگر جدید مایکروسافت یعنی Edge یا روی یک گوشی ویندوز ۱۰ انجام دهد. فرمان های جدید در Edge شامل محاسبات و توان جستجوی داده های بیشتر از داخل آدرس بار این مرورگر است. به طور خاص این مشابه همان کاری است که مایکروسافت با اوبر انجام داد. مایکروسافت اوبر را با تقویمش برای Outlook ترکیب کرد و حالا به نظر می آید قرار است برای کورتانا یک گام هم پیش تر رود. مایکروسافت در حال تلاش برای پیشنهاد سواری های اوبر با کورتانا در کنار اطلاعات عبور و مرور است تا به کاربران ویندوزفون کمک کند درباره چگونگی رفت و آمدهایشان تصمیم گیری کنند. این یک پیشرفت جذاب در مراحل مهندسی کورتانا توسط مایکروسافت به حساب می آید و نشاندهنده برنامه های این شرکت برای این دستیار دیجیتال شخصی است. توسعه کورتانا به دیگر اپ ها و سرویس ها کلیدی است برای مایکروسافت تا کورتانا را تبدیل به دستیاری قابل اتکا روی ویندوز ۱۰ کند.

http://digibyte.ir/wp-content/uploads/2015/05/cortanamini1_640.0.jpg

بسیاری از این تغییرات در پیش نمایش های هفته های آینده عرضه خواهد شد که اولین آن بهبودهای جدید در رابط کاربری آن است.

 

تاریخ انتشار خبر : ۷ خرداد ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰