گزارشات مالی سونی خبر از ضرر این شرکت در بازار تلفن های هوشمند می دهد

میزان سود دهی کمپانی سونی از سال پیش تا به حال، نشان از پیشرفت می دهد. در حالی که این کمپانی در خصوص گوشی های هوشمندش امسال ضرر زیادی را به خود دید. اما به هرحال میزان در آمد این کمپانی فقط میزان کمی کاهش یافته است.

یکی از بخش های درآمد زا و پایدار برای کمپانی سونی، بخش تولید قطعات می باشد. سنسورهای تصویر سونی یکی از نقاط قوت این کمپانی می باشد. با توجه به گزارشات بدست رسیده، این کمپانی از بخش فروش سنسور نسب به سال پیش ۱۶ درصد بیش تر سود کرده است.

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2015/06/Sony-Xperia-Z3-Plus-12.jpg

کمپانی سونی در طی بیانیه ای که دیروز اعلام شد، قصد توسعه این بخش کاری خود را دارد و در حال مذاکره با مسئولین توشیبا در راستای به عضو درآوردن بخش تولید سنسور شرکت توشیبا در کمپانی سونی می باشد.

محصولات دیگر سونی از قبیل دوربین های عکاسی اش نیز عملکرد مناسبی داشته اند و قریب به ۴٫۱ درصد افزایش سود دهی در این بخش نیز وجود دارد.

از بخش گیمینگ کمپانی سونی قطعا می توان بعنوان پرسود ترین بخش سونی نام برد. این بخش قریب به ۱۶٫۵ درصد افزایش سوددهی نسبت به سال پیش داشته است. هم چنین بخش نرم افزاری PS4 نیز کمک به میزان درآمدی بخش گیمینگ کرده است.

از طرفی دیگر بخش محصولات ارتباطات سونی، تنها بخشی از کمپانی سونی می باشد که باعث ضرر زدن به این ارگان شده است. بدلیل حضور و عملکرد ضعیف گوشی های هوشمند و تبلت های سونی در بازار، این کمپانی چندین درصد کاهش فروش داشته است. این بدین معناست که بودجه های اختصاص یافته به بخش تولید گوشی های هوشمند سونی باعث از دست رفتن سرمایه از این کمپانی می شود.

میزان سود دهی از قسمت فروش تبلت ها و گوشی های هوشمند سونی هر ساله قریب به ۱۵٫۲ افت داشته است که این موضوع را سونی دلیل ایجاد یک درآمد یکنواخت که رشد خاصی نداشته است در سرتاسر کمپانی می داند.

منبع: theverge

تاریخ انتشار خبر : ۸ آبان ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰