گلکسی نوت ۵ به قابلیت Write on PDF مجهز می‌شود

حدود دو ماه تا معرفی گلکسی  نوت ۵ زمان باقی مانده است و در شرایطی که تابحال شاهد فاش شدن اطلاعاتی از شکل ظاهری و سخت‌افزار این فبلت بوده‌ایم، ولی تغییرات نرم افزاری صورت گرفته در آن کمتر جنبه عمومی پیدا کرده‌اند. یکی از اولین سرنخ‌ها در مورد تغییرات نرم‌افزاری امروز از راه رسیده است.

در اداره پتنت و نام تجاری ایالات متحده امریکا، سامسونگ درخواستی برای قابلیت جدیدی با نام Write on PDF‌داده است. طبق این پتنت، این نرم‌افزار جدید یک نرم‌افزار کاربردی برای گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها، مدیا پلیرهای همراه و کامپیوترهای دستی است که کاربر را قادر می‌سازد تا بطور مستقیم  روی تصویر یادداشت کرده و سندهای PDF، تصاویر و فایل‌ها را ذخیره کند

Samsung Galaxy S6 vs Galaxy S6 Edge (image: Ewan Spence)

قابلیت Screen Write‌ سامسونگ در حال حاضر یکی از محبوب‌ترین ویژگی‌ها در سری نوت است که شما را قادر می‌سازد تا بر روی هر تصویری یادداشت کنید و دست خط خود را به صورت اسکرین شات در گالری گوشی ذخیره کنید؛ ولی نوشتن روی فایل‌های PDF‌ کمی دشوار است. اول این که باید Screen Write‌ را به کمک S-Pen فعال کنید، از نمایشگر عکس بگیرید و بعد روی  عکس گرفته شده یادداشت کنید. 

به نظر می‌رسد که قابلیت Write on PDF‌ به شما این اجازه را می‌دهد که بطور مستقیم روی نمایشگر یادداشت کنید بدون این که نیازی به اسکرین شات یا فعال‌سازی Screen Write‌ داشته باشید.

هرچند توضیحات بیشتری از این قابلیت هنوز منتشر نشده، ولی فکر کردن در مورد سری نوت و این که چقدر با قابلیت‌هایی نظیر Write on PDF  هوشمندتر می‌شود، جذاب است. سری نوت سامسونگ بدون شک یکی از دوست داشتنی ترین سری محصولات حوزه گوشی‌های هوشمند است و شاید خوب باشد که در اینجا بگوییم اخیراً هم سامسونگ در بروزرسانی اندروید آب نبات چوبی قابلیت Smart Select‌ را به گلکسی نوت ۳ که فبلت ۲ سال قبل است، اضافه کرده است.

تاریخ انتشار خبر : ۱۵ تیر ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰