۴ نکته برای آپدیت بدون دردسر گوشی اندرویدی

 

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2015/10/Android-Update.jpg

از زمانی که یک گوشی همراه توسط یکی از برندهای تلفن­ همراه تولید می­شود تا مدت­ها بعد، شرکت تولیدکننده موظف به آپدیت نسخه سیستم­ عامل آن می ­باشد. در هر بروزرسانی با رعایت نکاتی می­ توان مشکلات فنی و نرم­ افزاری موجود بر روی گوشی را برطرف کرد. در ادامه به این نکات اشاره کوتاهی می­ کنیم.

تهیه یک فایل پشتیبان از اطلاعات گوشی
انجام این مورد یکی از مهم­ ترین مراحل بروزرسانی می ­باشد، چرا که در صورت بروز یک اشتباه ممکن است تمام اطلاعات خود را از دست بدهید. به همین منظور حتما به وسیله سرویس پشتیبان cloud، استفاده از نرم ­افزار رایگان Helium و یا کپی نمودن فایل ­ها در کامپیوتر، از فایل­ های شخصی خود نسخه پشتیبان تهیه نمایید.

 شارژ نمودن باتری گوشی
خاموش نشدن گوشی در در طول فرآیند بروزرسانی، امری مهم می ­باشد. به همین منظور قبل از شروع عملیات بروزرسانی، از داشتن شارژ کافی مطمئن شوید. حداقل شارژ لازم ۷۰ تا ۸۰ درصد می­ باشد. نکته دیگری که باید در روند بروزرسانی به آن توجه کنید، عدم اتصال گوشی به شارژر است یا به عبارت دیگردر فرآیند بروزرسانی، هرگز گوشی خود را به شارژر متصل نکنید.

از صفحه اصلی گوشی خود اسکرین­ شات تهیه کنید
حتما قبل از شروع به بروزرسانی گوشی خود، از صفحه اصلی خود اسکرین شات بگیرید و عکس­ها را به ایمیل خود ارسال نمایید. با داشتن این عکس­ها می ­توانید به راحتی بعد از بروزرسانی، صفحه اصلی خود را همان طور که دوست دارید مرتب نمایید. البته باید اشاره کنیم که بعد از فرآیند بروزرسانی، تنظیمات شما تغییر نخواهد کرد، به عبارت دیگر گوشی شما به تنظیمات کارخانه باز نمی­ گردد.

 پاک کردن حافظه cache و تنظیم مجدد کارخانه ­ای
البته ممکن است بگویید که برگرداندن به تنظیمات کارخانه بعد از روند بروزرسانی لازم نیست. اما حداقل بهتر است بعد از نصب سیستم ­عامل، cache سیستم را پاک نمایید. در واقع این سریع­ترین و آسان­ترین راه جهت از بین بردن مشکل مصرف بیش از حد باتری و مسائل عملکردی گوشی می­ باشد. بعد از اتمام بروزرسانی سیستم ­عامل، بازگردانی گوشی به حالت کارخانه این امکان را به شما می ­دهد تا با بسیاری از مشکلاتی که کاربران با آن دست و پنجه نرم می ­کنند، روبه ­رو نشوید. بعد از انجام تمام این کارها می­توانید اطلاعات شخصی خود را دوباره به گوشی منتقل کنید و به وسیله اسکرین شات­ها، صفحه اصلی گوشی خود را همان ­گونه که دوست دارید، مرتب نمایید.

تاریخ انتشار خبر : ۴ آبان ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰