پهپاد شیائومی Mi Drone احتمالا در کنگره‌ جهانی موبایل معرفی خواهد شد

تا برگزاری کنگره‌ی جهانی موبایل تنها چند روز باقی مانده است ولی بنظر میرسد، پایانی برای شایعات در خصوص کمپانی های حاضر در این رویداد وجود ندارد. یکی از این شایعات حاکی از آن است که شیائومی قصد معرفی یک پهپاد را در این نمایشگاه دارد.

 تلفن هوشمند Xiaomi Mi 5 یکی از مهمترین گجت‌ هایی است که در نمایشگاه بارسلون MWC 2016 معرفی خواهد شد. شیائومی اعلام کرده است که نسل جدید از پرچمدار خود را روز یکشنبه ۲ اسفند به صورت همزمان در شهرهای پکن و بارسلون رونمایی خواهد کرد. به نظر می‌رسد که شرکت چینی شیائومی قصد دارد تا در کنار این تلفن از دستگاه دیگری نیز رونمایی کند؛ بر اساس شایعات منتشر شده، این دستگاه، پهپاد شیائومی Mi Drone خواهد بود.

سال گذشته شاهد انتشار تصاویری از پتنت‌ های مربوط به Mi Drone بودیم؛ در آن زمان شایعات حاکی از آن بودند که این پهپاد تا قبل از پایان سال ۲۰۱۵ رونمایی خواهد شد. اما به دلیل وجود شباهت‌هایی با پهپاد های شرکت DJI، معرفی این پهپاد جهت اعمال تغییراتی در طراحی آن ، به تعویق افتاد. در هر صورت با مشاهده‌ی تصاویر منتشر شده، می‌توان دیدی کلی از شماتیک این پهپاد داشت. گفته می‌شود که طول Mi Drone در حدود ۳۵۰ میلی‌ متر است؛ بنابراین این پهپاد ابعاد کوچکی نخواهد داشت. بر طبق پتنت ثبت شده توسط شیائومی، احتمالا یکی از راه‌های کنترل این پهپاد استفاده از دستبند Mi Band باشد؛ به این صورت که پهپاد به کمک دستبد سلامتی، مسیر پیموده شده توسط شما را دنبال کند. با این حال کماکان احتمال نادرست بودن شایعات وجود خواهد داشت.

http://www.digibyte.ir/wp-content/uploads/2016/02/Mi-Drone.jpg

با توجه به شایعات اخیر ، احتمالا پهپاد شیائومی در جریان کنگره‌ ی جهانی موبایل معرفی خواهد شد. اما شیائومی در دعوت‌ نامه‌ی خود به هیچ عنوان اشاره‌ای به این پهپاد نداشته است. پهپاد Mi Drone یقینا نسبت به رقبای خود قیمت پایین‌تری خواهد داشت. بر طبق شایعات، قیمت این پهپاد در حدود ۱۰۶ دلار خواهد بود. با این حال بخاطر داشته باشید که در حال حاضر هیچ‌کدام از این اطلاعات تائید نشده‌اند؛ بنابراین این امکان وجود دارد که شیائومی برنامه‌ای برای معرفی پهپاد نداشته باشد. در هر صورت باید تا روز ۲ اسفند منتظر بمانیم.   

منبع : androidheadlines

تاریخ انتشار خبر : ۲۹ بهمن ۱۳۹۴

Facebookgoogle_plustwitter
اشتراک در خبرنامه دیجی بایت

در خبرنامه دیجی بایت عضو شوید و از تازه ترين اخبار با خبر شويد

۰۵۱-۳۸۵۲۲۷۰۰